اخبار خوزستان

ترافیک سنگین در محورهای مرزی خوزستان/افزایش شدید واژگونی خودرو

ترافیک سنگین در محورهای مرزی خوزستان/افزایش شدید واژگونی خودرو

ترافیک سنگین در محورهای مرزی خوزستان/افزایش شدید واژگونی خودرو

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار ایمنا، با وجود افزایش چشمگیر زائران ورودی و خروجی در مرز شلمچه اما خدمات‌رسانی به زائران در سطح بالایی درحال انجام است. موکب‌های خدمات‌رسان شبانه‌روز در حال خدمت‌رسانی هستند.

در این باره سرهنگ رضا دولتشاهی با اشاره به آخرین وضعیت محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه، اظهار می‌کند: درحال حاضر ترافیک در محورهای اهواز – چذابه و اهواز – خرمشهر پرحجم اما روان است و مشکل و گره ترافیکی در این مسیرها وجود ندارد.

وی می‌افزاید: زائران، خسته به کشور برمی‌گردند و بلافاصله و بدون استراحت شروع به رانندگی و حرکت به سمت شهر سکونت‌شان می‌کنند؛ از همه زائران می‌خواهیم حتماً قبل از حرکت خوب استراحت کنند تا دچار مشکل نشوند.

رئیس پلیس راه خوزستان تصریح می‌کند: مشکل کنونی افزایش شدید واژگونی‌های خودروها در دو سه روز اخیر است که منجر به مصدومیت بسیاری از زائران و یا جان باختن تعدادی از آن‌ها شده است.

رئیس پلیس راه خوزستان با بیان این‌که اکثر این واژگونی‌ها به دلیل خستگی و خواب آلودگی رخ داده‌اند، می‌گوید: زائران، خسته به کشور برمی‌گردند و بلافاصله و بدون استراحت شروع به رانندگی و حرکت به سمت شهر سکونت‌شان می‌کنند؛ از همه زائران می‌خواهیم حتماً قبل از حرکت خوب استراحت کنند تا دچار مشکل نشوند.

دولتشاهی خاطرنشان می‌کند: با توجه به این‌که در کشور عراق کمی مشکل حمل‌ونقل وجود داشته است، زائران به تدریج در حال بازگشت به کشور هستند بنابراین پیش‌بینی می‌شود امروز نیز شاهد پیک بازگشت زائران به کشور باشیم و سپس ترافیک روند عادی داشته باشد.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایمنا، برخی موکب‌های شلمچه که در مسیر زائران ورودی از مرز بودند به دلیل نبود زوار برای حرمت به سمت مرز نیز مکان خود را تغییر دادند و در مسیر حرکت زائران خروجی قرار گرفتند. وسیله نقلیه و قطار نیز به اندازه کافی در مرزها وجود دارد تا زائران اربعین حسینی را به خرمشهر و مقاصد خود منتقل کنند. مرز شلمچه یکی از مرزهای رسمی کشور برای عبور زائران اربعین حسینی است. شلمچه تنها مرز برای عبور زائران غیر ایرانی اربعین حسینی تعیین شده است.