اخبار خوزستان

جراحی 35 زایر اربعین و بستری بیش از 176 نفر در بیمارستانی های آبادان و خرمشهر

جراحی 35 زایر اربعین و بستری بیش از 176 نفر در بیمارستانی های آبادان و خرمشهر

جراحی 35 زایر اربعین و بستری بیش از 176 نفر در بیمارستانی های آبادان و خرمشهر

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار برنا از آبادان، سید محمد صالحی امروز ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: از روز 12 شهریور تا کنون هشت هزار و 185 بیمار در مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت‌های پزشکی شهید سلیمانی توسط پزشکان فعال در این مرکز معاینه شدند.

او با اشاره به این مهم که بیشتر بیماران به صورت سرپایی درمان شدند، گفت: بیماران گرمازده و قلبی و عروقی بیشترین مراجعه ها به پزشکان مرکز شهید سلیمانی را تشکیل می‌دادند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان افزود: در همین بازه زمانی 238 بیمار برای ادامه درمان خود به بیمارستان‌های پشتیبان مثل بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر و آیت‌اله طالقانی آبادان اعزام شدند.

صالحی با اشاره به اینکه 15 پزشک در مرکز شهید سلیمانی مرز شلمچه در حال خدمات‌رسانی هستند، بیان کرد: در هر شیفت کاری دو تا چهار پزشک عمومی و یک پزشک طب اورژانس فعال بودند و در عین حال شاهد حضور متخصصان داخلی و جراح عمومی نیز در این مرکز بودیم.

او اضافه کرد: اتاق عمل سرپایی، اتاق مامایی، واحد تزریقات توسط پرستاران خانم و آقا و واحد تریاژ ما نیز در مرکز یاد شده به زوار سید و سالار شهیدان خدمات‌رسانی می‌کنند.

این مقام مسوول دانشگاه علوم پزشکی آبادان از حضور پزشکان از سراسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مرز شلمچه خبر داد و گفت: در بین بیمارانی که مرکز شهید سلیمانی به بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر اعزام شدند 35 بیمار عمل جراحی شدند که از این تعداد 25 بیمار جراحی ارتوپدی و 10 بیمار جراحی عمومی شدند که همگی حال مساعدی دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان در پایان با اشاره به این مهم که در حاضر 21 بیمار زایر در بیمارستان‌های پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی آبادان بستری هستند، اظهار کرد: حدود 550 نفر از زایران نیز به بیمارستان ولیعصر(عج) مراجعه کردند و که از این تعداد 176 نفر بستری موقت شدند.

انتهای پیام/آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف