اخبار خوزستان

خوزستان پیشتاز در آبرسانی به روستاهای محروم

خوزستان پیشتاز در آبرسانی به روستاهای محروم

خوزستان پیشتاز در آبرسانی به روستاهای محروم

محمدرضا کرمی نژاد امروز، در مراسم بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به روستا‌های صیدون باغملک گفت:  توجه و عزم دولت سیزدهم در آبرسانی به مناطق محروم در مقایسه با دولت‌های گذشته بی سابقه بوده است، به نحوی که در خوزستان با نگاه خاص رییس جمهور و وزیر نیرو به این استان هزار و ۵۰۰ روستای خوزستان در مدت زمان یکساله دولت آبدار شده است که در مقایسه با آمار کل کشور خوزستان پیشتاز آبدار کردن روستا‌های محروم است.

او می‌گوید: امسال مشکلات تنش آبی در خوزستان به واسطه مشکلات رودخانه کرخه پیش بینی شده بود، اما با تلاش و عزم راسخ دولت توانستیم تابستان را بدون تنش آبی پشت سر بگذاریم و این خدمت ماندگار را با حمایت‌های دولت به مردم خوزستان ارائه کنیم.

مدیر عامل آبفا خوزستان گفت: پروژه طرح آبرسانی به شهر و بخش صیدون شهر باغملک به ۱۶ روستا و برای جمعیت تحت پوشش ۱۲ هزار نفر از امروز وارد مدار شده است.

آقای کرمی نژاد ادامه داد: در این پروژه حفاری و تجهیز چاه شماره ۲ صیدون جنوبی با ظرفیت ۳۵ لیتر در ثانیه با هزینه حدود ۵۰ میلیارد ریال انجام شد. همچنین حفاری و تجهیز چاه آب شرب صیدون با ظرفیت ۳۳ لیتر در ثانیه و احداث ۱۸۰۰ متر خط انتقال با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال برای جمعیت بالغ بر ۱۰ هزار نفر در این پروژه اجرایی شده است.

او  با اشاره به اصلاح و بازسازی خط آبرسانی دیگر روستا‌های منطقه می‌گوید: بازسازی و اصلاح خط آبرسانی روستا‌های دوبند، کستی، تنگ چویل و کلگه با اعتبار بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

به گفته مدیر عامل آبفا خوزستان، بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان در بخش آب شهرستان‌های ایذه، باغملک و دزپارت پروژه در حال اجرا و یا اجرایی شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهواز