اخبار خوزستان

ساخت هزاران واحد در نهضت ملی مسکن در خوزستان + فیلم

ساخت هزاران واحد در نهضت ملی مسکن در خوزستان + فیلم

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان ، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت تأمین زمین برای ۲۴۰ هزار نفری که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند، صورت گرفته است.

در زمان حاضر بیش از ۱۲ هزار واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان در حال ساخت است و در شهر‌های جدید زمین‌های ۲۵۰ متری برای متقاضیان نهضت ملی مسکن تخصیص داده شده است.

در شهر‌هایی که زمین دولتی در آنجا وجود ندارد، با فرمانداران شهرستان‌ها هماهنگی لازم انجام شده است که زمین‌هایی را برای این طرح مشخص کنند.

براساس ارزیابی که در سطح کشور در ۳۱ مرداد انجام شد، تعیین تکلیف متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در کشور ۹۲ درصد است و این رقم در خوزستان ۹۴ درصد است. یعنی در این زمینه در خوزستان نسبت به کل کشور پیشرفت بیشتری وجود داشته است.

برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان دو کارگزار وجود دارد. نخست بنیاد مسکن که در حال ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی است و ستاد اجرایی فرمان امام که در حال ساخت ۲ هزار واحد مسکونی است.

طی ۶ مرحله سامانه باز شد و عملیات ثبت نام صورت گرفت که ۵۴ هزار و ۵۰۰ متقاضی در اهواز ثبت‌نام کردند و از این تعداد ۳۴ هزار و ۴۷۰ نفر واجد شرایط بودند و ۵ هزار ۸۱۷ نفر از واجدین شرایط مراجعه کردند و برای آن پرونده تشکیل شد. همچنین برای ۵ هزار و ۳۶۲ نفر زمین تامین شده است.

برای ۵ هزار واحد مسکونی در شیرین شهر و شهر رامین تامین زمین شده است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

کد ویدیو