اخبار خوزستان

صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان ممنوع شد

صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان ممنوع شد

صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان ممنوع شد

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، به نقل از  روابط عمومی اداره کل شیلات خوزستان، فتح الله ابوعلی اظهار داشت:  ممنوعیت صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان همزمان با استان بوشهر از فردا سه شنبه 29 شهریور 1401 تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی افزود: این اقدام  هر ساله به منظور بهسازی ذخایر میگو و کاهش اثرات تخریبی تور ترال  صورت می پذیرد و در همین راستا صدور مجوز صید میگو تا اطلاع بعدی ممنوع اعلام می شود.

مدیرکل شیلات خوزستان گفت: هر گونه صید، حمل و نقل و همچنین حمل ادوات صید ترال در صیدگاه ها و بنادر صیادی استان خوزستان نیز از روز جمعه هفته آینده ( 8 مهر ماه 1401 ) ممنوع خواهد بود.  

 

 

ابوعلی بابیان اینکه  ذخایر آبزیان  سرمایه ملی هستند و گفت: انقراض و آسیب به هرگونه آبزی در دریا خسارات جبران ناپذیری به همراه دارد و صیادان باید قوانین صیادی و مرزهای آبی را رعایت کنند.

مدیرکل شیلات خوزستان تاکید کرد: افزایش گشت های دریایی کنترل صید غیر مجاز، پیشگیری از بروز جرایم و کشف آنها و دستگیری متهمین و متخلفین، ثبت ورود و خروج و بازرسی شناورهای صیادی در دستور کار یگان حفاظت از منابع آبزیان استان قرار دارد.  
انتهای پیام/735/ن