اخبار خوزستان

عضو هیئت رییسه خبرگان رهبری : هزینه صنعت نفت در خوزستان، سرمایه‌گذاری است

عضو هیئت رییسه خبرگان رهبری : هزینه صنعت نفت در خوزستان، سرمایه‌گذاری است

عضو هیئت رییسه خبرگان رهبری : هزینه صنعت نفت در خوزستان، سرمایه‌گذاری است

به گزارش خوزستان خبر به نقل از  خبرگزاری تسنیم  از   اهواز ، به نقل از روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب،   دیدار مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری،  امروز در مدرسه علمیه امام حسین علیه السلام برگزار شد.

در این دیدار که با همراهی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و جمعی از مدیران نفتی برگزار شد، آیت الله کعبی از خدمات صنعت نفت در استان خوزستان تقدیر و اظهار داشت: خدمات مناطق نفت خیز و شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری در قالب مسئولیت‌های اجتماعی، هزینه نیست و نوعی سرمایه گذاری است که علاوه بر نتیجه ملی و استانی، باعث ثمراتی برای خود صنعت در آینده نزدیک خواهد بود.

وی افزود: هرچند پرداختن به موضوع مسئولیت‌های اجتماعی توسط صنعت نفت مهم است اما در کنار آن، هدایت و استفاده حداکثری و صحیح از این هزینه‌ها در جهت رفع مسائل استان و شهرهای محروم بسیار ضروری است که امیدواریم شهرداری‌ها به صورت ویژه و با دقت در جهت این امر بکوشند.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از تسنیم، محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، ضمن ارائه گزارشی از حضور خود در همایش بین‌المللی سن پترزبورگ در روسیه و اقدامات شرکت ملی نفت ایران، سیاست‌های کلی وزارت نفت در دولت سیزدهم را تشریح کرد.

وی در خصوص مسئولیت اجتماعی شرکت نفت در استان خوزستان و هزینه‌های صورت گرفته در استان گزارشی ارائه و خواستار کمک شخصیت‌های و خبرگان استان در جهت پیشبرد اهداف ملی شرکت نفت برای رفع مسائل استان و کمک به رفع محرومیت از استان شد.

همچنین در ادامه این دیدار، علیرضا دانشی مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز، در خصوص برخی اقدامات و برنامه‌های مناطق برای رفع مسائل استان گزارشی ارائه و از هزینه بیش از 7100 میلیارد تومان در این حوزه خبر داد.

وی در این دیدار اظهار داشت: در کنار توجه به مسئولیت اجتماعی شرکت و هزینه‌ها و اقدامات ماهیانه، بخشی از بدهی این شرکت به عنوان عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها که حدود 6 هزار میلیارد تومان و برای سال‌های 94 تا 96 بوده، به شهرداری‌ها پرداخت شده است.

انتهای پیام/735/ن