اخبار خوزستان

وضعیت جوی استان خوزستان از فردا ناپایدار می‌شود

وضعیت جوی استان خوزستان از فردا ناپایدار می‌شود

وضعیت جوی استان خوزستان از فردا ناپایدار می‌شود

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، به  نقل از اداره کل هواشناسی استان خوزستان، محمد سبزه زاری، اظهار داشت: وضعیت جوی در برخی از نقاط استان خوزستان از فردا سه‌شنبه ناپایدار می‌شود که موجب شرجی و بارش پراکنده را به دنبال دارد.

وی گفت: جنوبی شدن تدریجی جریانات جوی از روز سه‌شنبه تا اواسط روز جمعه هفته جاری، موجب افزایش رطوبت و شرجی، مه یا مه رقیق در مناطق ساحلی، جنوبی و گاهی مرکز استان خوزستان خواهد شد.

وی افزود: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری به دلیل بالا بودن ضرایب ناپایداری احتمال بارش پراکنده، تندباد لحظه‌ای در مناطق شمال، شمال شرق و ارتفاعات استان خوزستان دور از انتظار نیست.

سبزه‌زاری ادامه داد: امیدیه با درجه حرارت 43.2 و ایذه با 17.4 درجه سانتیگراد در 24 ساعت گذشته به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان بوده است، حداکثر دمای اهواز در این مدت 42.2 و حداقل 21.9 درجه سانتیگراد گزارش شده است.

پدیده شرجی که در شهریورماه با شدت و ضعف بر استان خوزستان حاکم بود از روز شنبه هفته گذشته در برخی از نقاط استان به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت و مجدد روز چهارشنبه گذشته بر استان حاکم شد. بیشترین میزان رطوبت در آبادان 100 درصد گزارش شده است.                                                      

انتهای پیام/735/ح