اخبار خوزستان

آخرین وضعیت کووید 19 در کشور/ نایی برای کروناویروس نمانده

آخرین وضعیت کووید 19 در کشور/ نایی برای کروناویروس نمانده

آخرین وضعیت کووید 19 در کشور/ نایی برای کروناویروس نمانده

به گزارش خوزستان خبر به نقل از اموراستانهای خبرگزاریتسنیم، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای از شناسایی 726 بیمار جدید کووید19 در شبانه روز گذشته در کشور خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: تا کنون 65 میلیون و 65هزار و 138 نفر دُز اول، 58 میلیون و 460 هزار و 617 نفر دُز دوم و 31 میلیون و 142 هزار و 263 نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 154 میلیون و 668 هزار و 18 دُز رسید.

در شبانه روز گذشته 25 هزار و 258 دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. تا 28 شهریورماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 726 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی و 131 نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید19 در کشور به هفت میلیون و 543 هزار و 548 نفر رسید. متاسفانه تا روز گذشته، 18 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 144 هزار و319 نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون هفت میلیون 321 هزار و 458 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. همچنین 249 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون 54 میلیون و چهار هزار و 610 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

در حال حاضر هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز نیست. 20 شهرستان در وضعیت نارنجی، 257 شهرستان در وضعیت زرد و 171 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 این روزها خوشبختانه بر اثر ویروس کرونا هیچ شهرستانی در وضعیت قرمز نداریم و برای ماندگاری در این وضعیت همچنان کارشناسان عرصه بهداشت و درمان بر رعایت نکات بهداشتی و تزریق واکسن و دُز یادآور تاکید دارند.در بسیاری از استانها نیز آمارها حکایت از کاهش افراد مبتلا به کرونا و تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها دارد.

آنچه در زیر از نظر شما مخاطبان می‌گذرد آخرین وضعیت کرونا در استانهای کشور است.

آذربایجان‌ غربی/ روند کاهشی آمار ابتلا به کرونا

 

محمدامین ولی‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: در شبانه روز گذشته، 38 بیمار دارای علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های سطح استان آذربایجان‌ غربی بستری شده‌اند که از این تعداد 7 نفر مبتلای قطعی کرونایی بودند.

وی افزود: تعداد مبتلایان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، به 365 هزار و 395 نفر رسیده است. هم اکنون 72 نفر در بخش آی سی یو بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند که از این تعداد 25 نفر تحت ونتیلاتور قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی آذربایجان‌ غربی، عنوان کرد: خوشبختانه در شبانه روز گذشته مورد فوتی در سطح استان گزارش نشده و آمار کل فوتی‌های استان در رقم 7 هزار و 725 نفر متوقف شده و روند کاهشی آمار ابتلا به کرونا را داریم.

 

استان بوشهر/ بستری 3 بیمار کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بستری سه بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: از آغاز شیوع کرونا تاکنون، متأسفانه 2 هزار و 226 بیمار کرونایی در استان بوشهر فوت کرده‌اند.

حسن ملکی‌زاده با اشاره به روند کاهشی مبتلایان به کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: از 10 شهرستان استان بوشهر 70 درصد آن در شرایط آبی کرونایی و مابقی در وضعیت زرد هستند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به کاهش بیش از 80 درصدی بستری بخش کرونایی مراکز درمانی استان تصریح کرد: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر به 33 نفر رسید.

ملکی‌زاده اضافه کرد: روز گذشته 21 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر و 3 بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر نیز گفت: خوشبختانه یک روز دیگر نیز بدون فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر به ثبت رسید.

وی ادامه داد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون، متأسفانه 2 هزار و 226 بیمار کرونایی در استان بوشهر فوت کرده‌اند. خوشبختانه روز گذشته 16 بیمار بخش کرونایی با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون 108 هزار و 600 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

استان کرمان/بستری 53 بیمار

براساس آخرین به روزرسانی‌های نقشه کرونایی وزارت بهداشت، تعداد شهرهای با وضعیت زرد استان کرمان به 19 شهر رسیده است.

تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان کرمان همچنان صفر مور‌د و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز همچنان دو شهر است. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد نیز 19 شهر بوده و استان کرمان 2 شهر با وضعیت آبی دارد.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19، تا روز گذشته، اظهار داشت: 20 مورد مثبت بستری جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان کرمان داشتیم که از این تعداد 10 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 2 مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، یک مورد آن در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 6 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان است.

وی با بیان اینکه تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 53 نفر است، گفت: در 24 ساعت گذشته موردی از فوتی به دلیل ابتلا به کرونا در استان گزارش نشده و مجموع جانباختگان کرونا در استان کرمان همچنان 5 هزار و 827 نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان واکسن تزریق شده جمعیت بالای 12 سال در استان کرمان را 2 میلیون و 362 هزار و 169 دوز واکسن تزریق شده نوبت اول، 2 میلیون و 98 هزار و 269 دوز واکسن تزریق شده نوبت دوم، 934 هزار و 281 دوز واکسن تزریق شده نوبت سوم و 104 هزار و 205 دوز واکسن تزریق شده نوبت چهارم است.

در حال به روز رسانی

انتهای پیام/ن