اخبار خوزستان

کشف و ضبط کشتار غیر مجاز دام در یکی از دامداری‌های مسجد سلیمان

کشف و ضبط کشتار غیر مجاز دام در یکی از دامداری‌های مسجد سلیمان

کشف و ضبط کشتار غیر مجاز دام در یکی از دامداری‌های مسجد سلیمان

هوشنگ شرفی گفت: طی گزارشات مردمی واصله به اداره دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان در خصوص انجام کشتار دام در یکی از دامداری‌های صنعتی شهرستان، کارشناسان واحد بهداشت و نظارت بر فرآورده‌های خام دامی دامپزشکی بهمراه رییس پلیس اطلاعات نیروی انتظامی شهرستان به محل اعزام، و نسبت به توقیف و ضبط دو لاشه دام سنگین قبل از عرضه به بازار اقدام نمودند.

رئیس اداره دامپزشکی مسجد سلیمان می گوید: در این دامداری دو راس گاو تب دار و غیرقابل مصرف انسانی (تب دار) در محل مورد نظر بصورت ذبح و پوست کنی شده کشف گردید که لاشه‌های مذکور بصورت کامل ضبط و با انتقال به کشتارگاه دام شهرستان برابر با ضوابط بهداشتی دامپزشکی معدوم گردیدند.

به گفته او واحد حقوقی دامپزشکی مسجد سلیمان با تنظیم شکواییه ایی متخلفین این امر را که نسبت به تهدید علیه بهداشت عمومی اقدام نموده بودند را به مراجع محترم قضایی معرفی نمودند.

رئیس اداره دامپزشکی مسجد سلیمان گفت: بهداشت فرآورده‌های دامی خط قرمز این اداره است و دامپزشکی در این خصوص با احدی مسامحه نخواد داشت.

این مقام مسئول در پایان از شهروندان عزیز در خواست نمود که فرآورد‌های خام دامی خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و در صورت بروز هرگونه تخطی بهداشتی در خصوص فرآورده‌های خام دامی با شماره تلفن ۴۳۲۲۲۰۶۱ تماس حاصل نمایند.

باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهواز