اخبار خوزستان

اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی دزفول

اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی دزفول

اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی دزفول

سیدحسام کابلی گفت: با توجه به وضعیت تورم و شرایط اسکان خصوصی، ناگزیر شدیم اولویت را بر تامین اسکان برای تمام دانشجویان قرار دهیم و درحال حاضر تمام دانشجویان سنواتی از اسکان مناسب برخودار شده‌اند. برای اطمینان خاطر خانواده‌ها، تمامی دانشجویان دختر بدون در نظر گرفتن سال ورود اسکان داده شده‌اند. علاوه بر این برای بازگشایی، خوابگاه‌ها به تعمیر و تجهیز نیاز داشتند که حدود یک میلیارد تومان به این منظور هزینه شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول می گوید: برای اسکان دانشجویان پسر نیز در سرا‌های دانشجویی قدری ظرفیت خوابگاه‌ها کم بود بنابراین یک خوابگاه خصوصی در سطح شهر به صورت استیجاری برای دانشجویان در نظر گرفته شد و با توجه به تفاوت هزینه خوابگاه دانشگاه و خوابگاه استیجاری، ما به تفاوت را دانشگاه پرداخت کرد تا دانشجویان هزینه بیشتری متحمل نشوند.

به گفته او سلف سرویس‌ها نیز در حال ارائه خدمات هستند و به دانشجویان با قیمت مصوب سازمان امور دانشجویان وزارت عتف غذا تحویل داده می‌شود که البته هزینه غذا برای دانشگاه چندین برابر بیشتر تمام می‌شود. در سال تحصیلی جاری به همت همکاران حوزه تغذیه، رستوران آزاد و مکمل به منظور رفاه حال دانشجویان راه‌اندازی شده است.

کابلی گفت: برای ایاب و ذهاب دانشجویان از خوابگاه پردیس پسران به دانشگاه با توجه به بعد مسافت، دانشگاه با یک شرکت خصوصی و شرکت اتوبوسرانی شهر اندیمشک که تنها شرکتی است که در این مسیر خدمات ارائه می‌دهد نیز مذاکره کرده است تا دانشجو بتواند با کمترین میزان هزینه، رفت و آمد کند. البته استفاده از سرویس کاملا اختیاری است و این هزینه نیز مستقیما به حساب اتوبوسرانی واریز می‌شود.

به گفته این مقام مسئول با تعدادی از نمایندگان دانشجویان دیدار داشتم و پیرو موضوع هزینه ایاب و ذهاب دغدغه‌ها و مسائل شنیده شد و مقرر شد که نماینده دانشجویان به همراه مسئولان مربوطه مجددا تخفیف یا تقسیط مذاکرات با شرکت اتوبوسرانی را پیگیری کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهواز