اخبار خوزستان

تنفس هوای آلوده برای گروه‌های حساس در اهواز و اصفهان

تنفس هوای آلوده برای گروه‌های حساس در اهواز و اصفهان

تنفس هوای آلوده برای گروه‌های حساس در اهواز و اصفهان

بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست از بین هشت کلانشهر کشور امروز(۳۰ شهریورماه) اهواز و اصفهان آلودگی هوا برای گروه‌های حساس و شش کلانشهر هوای مطلوب را تجربه کرده‌اند.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز (۳۰ شهریورماه) آلاینده شاخص هوای اهواز با ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۴۱ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

همچنین اهالی شهر اصفهان هوا را با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و  با رسیدن به عدد ۱۱۹ تنفس کرده‌اند.

مردم در شش کلانشهر کرج، اراک، مشهد، تهران، تبریز و شیراز هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۹۳، ۹۱، ۸۴، ۸۲، ۸۰ و ۷۵ تجربه کرده‌اند. آلاینده شاخص در این شش کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

انتهای پیام