اخبار خوزستان

اجرای ۳ طرح برقی برای ابرپروژه آبرسانی غدیر

اجرای ۳ طرح برقی برای ابرپروژه آبرسانی غدیر

اجرای ۳ طرح برقی برای ابرپروژه آبرسانی غدیر

اجرای 3 طرح برقی برای ابرپروژه آبرسانی غدیر

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو با اشاره به اقدامات انجام شده برای ابرپروژه آبرسانی غدیر، از اجرای سه پروژه برقی برای عملیاتی کردن این پروژه خبر داد.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از  اهواز ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بزرگترین سامانه تامین آب آشامیدنی تاریخ وزارت نیرو 11 شهریور امسال‌ با حضور رئیس جمهور و وزیر نیرو در خوزستان افتتاح شد.

پروژه بزرگی که در مدت زمان 10 ماه اجرا شد و بر اساس آن ساکنان 26 شهر از جمله شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان، سوسنگرد، حمیدیه، رُفیِّع، بستان و یک هزار و 600 روستا، از آب شرب با کیفیت، کافی و پایدار بهره‌مند شدند.

عبدالصاحب ارجمند، با اشاره به اقدامات برق‌رسانی برای این پروژه اظهار داشت: پست 230 کیلوولت سبزآب به ارزش سرمایه‌گذاری سه هزار و 100 میلیارد ریال شامل چهار دستگاه به ظرفیت 350 آمپر و 29 فیدر ورودی و خروجی یکی از پروژه‌ها برای راه‌اندازی پروژه عظیم آبرسانی غدیر بود.

وی افزود: دومین پروژه برقی، احداث فیدرهای خروجی 33 کیلوولت تامین کننده طرح آبرسانی غدیر از محل کلیدخانه پست سبزآب به صورت کابل 33 کیلوولت زیرزمینی به طول 350 متر بود که اجرا شد.
به گفته مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو، برای برق‌دار شدن طرح آبرسانی غدیر حدود 16 کیلومتر خط هوایی دومداره 33 کیلوولت با هادی هاینا و بیش از 330 پایه  33 کیلوولت احداث شده است.

ارجمند ادامه داد: با اقدامات انجام شده تامین برق 12 دستگاه پمپ طرح آبرسانی غدیر هرکدام به ظرفیت 1.25 مگاوات امکانپذیر است.

بر اساس​ این گزارش، طرح انتقال آب غدیر خوزستان بزرگترین طرح آبرسانی خاورمیانه است که از آذر 87 از منابع آب سدکرخه کلید خورد، اما به منظور بهره‌مندی جمعیت بیشتری از مردم استان و تامین آب با کیفیت‌تر، منابع آب سد دز نیز به آن اضافه شد.

انتهای پیام/735/