اخبار خوزستان

عاقبت سیاه در انتظار کسانی که تصاویر شخصی خود را برای دوستان مجازی خود ارسال می‌کنند

سرهنگ کارآگاه علی حسینی رئیس پلیس فتا خوزستان گفت: یکی از مواردی که بار‌ها مشاهده‌شده است، تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان به ویژه دختران نوجوان و جوان در فضای مجازی جهت سوءاستفاده با انگیزه مطامع جنسی و مالی توسط سودجویان سایبری است. 
او می‌گوید: شیادان سایبری با مهندسی اجتماعی و ضمن عنوان طرح دوستی، اعتماد کاربران به ویژه دختران نوجوان و جوان را به دست می‌آورند. این مجرمان در ادامه با وعده‌های ازدواج و ملاقات حضوری، درخواست تصاویر خصوصی آن‌ها را جهت آشنایی بیشتر می‌نمایند. در نهایت پس از دریافت تصاویر قربانی، فرد مجرم به ناگاه چهره عوض کرده و با تهدید قربانی، از او درخواست‌های نامشروع می‌کند. 
این مقام مسئول توصیه کرد: کاربران بدانند که ارسال تصاویر خصوصی خود برای افراد غریبه که از طریق فضای مجازی با آن‌ها آشنا شده اند، مساوی با ریختن آبروی خود و خانواده آن‌ها می‌باشد. 
رئیس پلیس فتا خوزستان در پایان ضمن اخطار به شیادان سایبری هشدار داد که حفظ آبروی شهروندان خط قرمز پلیس فتا است و با متخلفینی که اقدام به تهدید هموطنان در فضای مجازی میکنند، با جدیت برخورد و به چنگال عدالت سپرده خواهند شد. باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهواز

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان | YJC

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها