اخبار خوزستان

صنایع بزرگ و آموزشگاه‌ها باید به سمت تربیت نیروی ماهر بروند / ضرورت تسریع در راه اندازی شهر سلامت اهواز

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار برنا از اهواز، علی اکبر حسینی محراب در نشست شورای اشتغال خوزستان که در محل سالن جلسه های حوزه استاندار با حضور اعضای این کارگروه برگزار شد، اظهار کرد: میزان اشتغال در استان بر مبنای سامانه رصد است لذا انتظار داریم که با تلاش سایر دستگاه‌ها به ویژه موسسه ها و شرکت‌ها، عقب‌ماندگی به وجود آمده جبران شود.

او گفت: یک مدیر باید کف میدان باشد و مشکل اشتغال استان به ویژه مشاغل خانگی را حل کند نه اینکه تنها پشت میز بنشیند.

استاندار خوزستان توجه به مشاغل خانگی را یکی از راه‌های ایجاد اشتغال پایدار دانست و افزود: از آنجا که بخش زیادی از جمعیت کشور در روستاها است باید با پرداخت تسهیلات لازم و برطرف کردن مشکل ها، مشاغل خانگی را در روستاها رونق داد.

حسینی محراب عملکرد مدیران ناکارآمد را ریشه اصلی در جا زدن اشتغال در استان دانست و بیان کرد: تا زمانی که ذهنیت مدیران ما تغییر نکرده و تفکر انقلابی ایجاد نشود، دستاورد جدی حاصل نمی شود.

او ادامه داد: ایجاد شغل در استان باید به صورت پایدار باشد و تا زمانی که این نگاه در استان شکل نگیرد؛ نتوانسته ایم به شاخص های مورد نظر منطقه ای در زمینه های مختلف دست پیدا کنیم.

نماینده عالی دولت سیزدهم در استان خوزستان اضافه کرد: میزان تعهد اشتغال استان باید به صورت واقعی محقق و دستگاه‌های اجرایی بررسی‌های لازم را در این خصوص انجام دهند.

مهارت آموزی رکن اساسی در ایجاد اشتغال

استاندار خوزستان مهارت آموزی را یک رکن اساسی در ایجاد اشتغال دانست و افزود: صنایع بزرگ و آموزشگاه‌های استان باید به سمت تربیت نیروی ماهر بروند و از این طریق مشکل های خود را برطرف کنند.

حسینی محراب بر توسعه صنایع پایین دستی استان تاکید کرد و گفت: باید با ورود شرکت های دانش بنیان به دنبال توسعه صنایع پایین دست شد و از این طریق اشتغال‌زایی خوبی انجام دهیم.

او ادامه داد: در جلسه های شورای اشتغال باید از کارآفرینان استان دعوت و مشکل آنها بیان شود همچنین محصول های شرکت های دانش بنیان و سایر موسسه ها باید در بازارهای خارجی عرضه شود.

 

ضرورت ایجاد فرصت های شغلی پایدار در خوزستان

نماینده عالی دولت سیزدهم در استان خوزستان اظهار کرد: انتظار داریم که شرکت های بزرگ استان، صنایع بسته‌بندی را در روستاهای اطراف خود راه‌اندازی کرده و خریدشان را از همان روستاها انجام دهند.

او گفت: دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های فنی استان باید به گونه‌ای عمل کنند تا نیروی ماهر شرکت‌های درون استان از جوانان بومی تامین شود، مدیران استان باید قدری به خود سختی داده و به دنبال اشتغال پایدار باشند.

حسینی محراب در ادامه به نظام سلامت استان اشاره و بیان کرد: وضعیت اورژانس بیمارستان گلستان اهواز باید در شرایط بهتری قرار گیرد همچنین به دلیل همجواری با کشور عراق، بیمارستان‌های استان به ویژه بخش خصوصی باید گسترش یابد.

استاندار خوزستان در پایان در خصوص احداث شهر سلامت اهواز اضافه کرد: اکنون بسیاری از خانه های مسکونی در منطقه کیانپارس، تبدیل به مطب‌های پزشکی شده و شاهد ترافیک سنگین در هسته شهر هستیم لذا هر چه سریع تر باید شهر سلامت راه اندازی شود تا از وضعیت کنونی کیانپارس خارج شویم.

لازم به ذکر است که میزان تعهد اشتغال استان خوزستان در سال جاری بیش از ۶۳ هزار شغل است.

انتهای پیام/

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

خبرگزاری برنا

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها