اخبار خوزستان

اطلاعیه پلیس فتا صادر شد / مراقب شیادان سایبری باشید

رئیس پلیس فتا خوزستان ضمن هشدار به شهروندان درخصوص انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی گفت: شهروندان به هیچ وجه تصاویر خصوصی خود را برای افرادی که از طریق فضای مجازی دوست شده‌اند، ارسال نکنند.

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرگزاری موج خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ کارآگاه علی حسینی روز دوشنبه اظهار کرد: یکی از مواردی که بارها مشاهده‌ شده، تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان به ویژه دختران نوجوان و جوان در فضای مجازی برای سوء استفاده با انگیزه مطامع جنسی و مالی توسط سودجویان سایبری است.

وی با بیان اینکه شیادان سایبری با مهندسی اجتماعی و با عنوان طرح دوستی، اعتماد کاربران به ویژه دختران نوجوان و جوان را به دست می‌آورند، افزود: این مجرمان در ادامه با وعده‌های ازدواج و ملاقات حضوری، درخواست تصاویر خصوصی برای آشنایی بیشتر می‌کنند.

رئیس پلیس فتا خوزستان با بیان اینکه مجرم پس از دریافت تصاویر قربانی، با تهدید از او درخواست‌های نامشروع می‌کند، گفت: توصیه می‌کنیم کاربران از ارسال تصاویر خصوصی برای افراد غریبه از طریق فضای مجازی خودداری شود.

وی ضمن اخطار به شیادان سایبری افزود: حفظ آبروی شهروندان خط قرمز پلیس فتا است و با متخلفانی که اقدام به تهدید هموطنان در فضای مجازی می‌کنند، با جدیت برخورد و طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد

خبرگزاری موج | آخرین اخبار ایران و جهان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها