اخبار خوزستان

مدرسه زمستانه نسخه‌شناسی متون فارسی برگزار می‌شود

ایسنا/خوزستان رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) دانشگاه شهید چمران اهواز از برگزاری مدرسه زمستانه نسخه‌شناسی و تصحیح متون کهن فارسی خبر داد.
دکتر داوود پورمظفری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری مدرسه زمستانه نسخه‌شناسی و تصحیح متون کهن فارسی در این دانشگاه اظهار کرد: این مدرسه زمستانه با هدف آشنایی استادان، دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی با میراث مکتوب اسلامی‌ – ایرانی که به شکل نسخه‌های خطی در سراسر جهان وجود دارد، برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: امیدواریم برگزاری چنین دوره‌هایی برای بازشناسی، احیا و انتشار این میراث در قالب کتاب، مقاله و پایان‌نامه منجر شود.
رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: مخاطبان مدرسه زمستانه نسخه‌شناسی و تصحیح متون کهن فارسی، علاقه‌مندان به میراث مکتوب اسلامی – ایرانی، به ویژه استادان دانشگاه و دانشجویان هستند. شرکت در این مدرسه نیازمند آشنایی با زبان فارسی در سطح پیشرفته شامل خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن است.
پورمظفری با اشاره به زمان راه‌اندازی این مدرسه عنوان کرد: زمان برگزاری این مدرسه اول بهمن‌ماه تا ۲۸ اسفندماه (۲۱ ژانویه تا ۱۸ مارس ۲۰۲۴) است.
وی افزود: مدارس فصلی سالانه ویژه دانشجویان و استادان علاقه‌مند به زبان فارسی برگزار می‌شوند.
انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – استان ها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها