اخبار خوزستان

استفاده کنندگان غیرمجاز از آب منتظر جریمه‌های سنگین مالی باشند

 محمدرضا کرمی نژاد گفت: در ۶ ماهه ابتدای امسال  بیش از ۶ هزار فقره انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی در شهر‌ها و روستا‌های استان شناسایی، تعیین تکلیف و با نصب کنتور تبدیل به انشعاب مجاز شد.
او انشعاب‌های غیرمجاز را معضلی برای تامین پایدار آب دانست  و افزود: این انشعابات علاوه بر دامن‌زدن بر تشدید کم‌آبی‌ها، موجب آلودگی شبکه توزیع آب، کاهش طول عمر شبکه توزیع آب به علت سوراخ‌گیری غیراصولی،  تضییع حقوق مشترکان قانونمند، افزایش هدررفت آب و تخریب دستگاه‌های اندازه گیری آب و مشکلات تأمین آب را دامن می‌زند.
مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان می‌گوید: به منظور مدیریت شبکه توزیع آب استان، پیمایش لحظه‌ای مشترکان با جدیت در حال انجام است و گروه‌های سیار شرکت آب و فاضلاب خوزستان در تمامی شهر‌ها و روستا‌های تحت پوشش با پیمایش لحظه‌ای شبکه توزیع، با متخلفان و هرگونه انشعاب غیرمجاز آب بشدت برخورد می‌کنند.
آقای کرمی نژاد  افزود: خسارات مستقیم و غیر مستقیم ناشی از اینگونه انشعابات باعث شده که طی سال‌های اخیر شرکت آب و فاضلاب استان نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته و برخورد با عاملین برقراری اینگونه انشعابات را با انسجام بیشتری مورد پیشگیری قرار دهد.
او  به افرادی که بصورت غیرمجاز از شبکه توزیع آب برداشت می‌کنند، توصیه کرد: اینگونه افراد فقط تا پایان مهرماه سالجاری، فرصت دارند نسبت به قانونی نمودن انشعاب و دریافت اشتراک به ادارات آب در شهر‌های استان مراجعه  نمایند در غیر اینصورت از ابتدای آبان ماه جاری بدون هیچ بخشودگی مشمول جرایم سنگین مالی خواهند شد.
مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان گفت: مرکز ارتباطات مردمی آبفا  (سامانه ۱۲۲) به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در رابطه با انشعاب‌های غیرمجاز می‌باشد تا در این زمینه اقدام لازم صورت گیرد.
شرکت آب و فاضلاب در حوزه شهر و روستا به جز شهر اهواز ۱ میلیون و ۸۰ هزار مشترک را تحت پوشش خدمات خود دارد. باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهواز

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان | YJC

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها