اخبار خوزستان

هشدار؛ درست مصرف نکنید گرما امانتان نمی دهد!

به گزارش خوزستان خبر به نقل از رکنا از خوزستان؛ محمد فراتی با اشاره به ورود به پیک بار مصرف در فصل گرم اظهار کرد: شهروندان نسبت به صرفه جویی در مصرف برق همکاری لازم را با مجموعه صنعت برق داشته و با رعایت مصرف بهینه برق و خاموش کردن لوازم غیر ضروری در ساعت های پیک یا اوج مصرف، صنعت برق را در ارائه خدمات مطلوب یاری کنند.

وی با اشاره به حدود ۶۳۲ هزار مشترک برق در کلانشهر اهواز گفت: این شهر با یک هزار و ۸۴۸ مشترک در بخش صنعت، یک هزارو ۴۰۸ مشترک در بخش کشاورزی و ۸۹ هزار و ۸۶۶ مشترک در سایر بخش ها، پس از تهران دومین کلانشهر پر مصرف کشور است.

وی با بیان اینکه ۳۲ هزارو ۳۱۴ مشترک در بخش عمومی و تعداد ۵۰۶ هزار و ۱۳۹ مشترک خانگی حدود ۸۰ درصد از کل مشترکین را به خود اختصاص داده افزود: پیک بار روزانه اهواز در حال حاضر حدود ۲ هزارو ۵۰۰ مگاوات استکه در اوج تابستان پیش بینی می‌شود این میزان به سه هزار مگاوات با اعمال ۱۸۰ برنامه تعریف شده توسط توانیر برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به پیک مصرف بالای برق در تابستان تصریح کرد: با ورود به پیک فصل گرما از ابتدای خرداد ماه، بنابراین باید با کمک همه اقشار جامعه این فصل را با رعایت و اصلاح الگوی مصرف به پایان برسانیم.

فراتی ادامه داد: مشترکان امسال علاوه بر پاداش قبض برق رایگان با پیوستن به پویش با انرژی از طریق لینک http://ba-energy.ir می‌توانند برنده بسیاری از جوایز جذاب اعم از خودروی سواری، لوازم الکترونیکی و غیره باشد که فقط لازم است حداقل ۱۵ درصد مصارف برق خانگی خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند.

وی ادامه داد: تامین برق مطمئن و پایدار و جلب رضایت مردم اولویت اول شرکت توزیع برق است که با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری جهش تولید با مشارکت مردم، امیدواریم بتوانیم با همکاری شهروندان علاوه بر تامین رفاه و آسایش عمومی، با رعایت الگوی مصرف و حساسیت لازم از سوی مشترکان در زمینه خاموش کردن لوازم غیر ضروری، حتی یک لامپ اضافی شاهد چرخش چرخ تولید در جامعه باشیم.

رکنا – اخبار حوادث، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها