اخبار خوزستان

حوزه سلامت ‌اولویت‌ رئیس جمهور آینده باشد

ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: انتظار می‌رود حوزه سلامت اولویت اول یا دوم رئیس جمهور آینده باشد زیرا در غیر این صورت همه حوزه‌ها متاثر می‌شوند و آسیب می‌بینند.
علیرضا خسروپناه در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به انتظارات حوزه سلامت از رئیس جمهور آینده اظهار کرد: حوزه سلامت بسیار گسترده است و ارتباط مهم و تنگاتنگی با حوزه‌های دیگر از جمله حوزه‌های امنیتی، اقتصادی، امنیت غذایی و گردشگری درمانی دارد.
وی با اشاره به تاثیر توسعه بیمارستان‌ها بر اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف افزود: انتظار می‌رود حوزه سلامت اولویت اول یا دوم رئیس جمهور آینده باشد زیرا در غیر این صورت همه حوزه‌ها متاثر می‌شوند و آسیب می‌بینند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: در دوران کرونا دیدیم که چگونه سلامت جسمی و روانی و اقتصاد مردم آسیب دید بنابراین اگر حوزه سلامت، اولویت دولت نباشد مردم در حوزه‌های مختلف آسیب می‌بینند.
وی بیان کرد: انتظار ما این است مطالبات حوزه سلامت اولویت اول و یا دوم دولت آینده باشد. می‌توان به وزارت بهداشت یا حوزه سلامت به گونه‌ای نگاه کرد تا در زمینه ارزآوری برای کشور از طریق گردشگری درمانی، تولید دارو و حتی بحث هسته‌ای نقش داشته باشد یا برعکس به گونه‌ای به این حوزه نگاه کرد که آسیب‌های جدی وارد شود.
خسروپناه عنوان کرد: در دولت شهید رئیسی در حوزه‌های مختلف از جمله عدالت‌محوری و توجه به نقاط محروم در حوزه سلامت کار شد و این، اتفاق خاصی بود.  شهید رئیسی هشت بار به خوزستان سفر کرد و به مناطقی مانند احمدفداله رفت که تا قبل از دولت او هیچ وقت حتی معاون وزیر در این مناطق حضور پیدا نکرده بود و اکنون مرکز جامع سلامت این منطقه راه‌اندازی شده است.
وی افزود: این نگاه در دانشگاه وجود داشت که توجه خاصی به محرومیت‌زدایی داشته باشیم و خدمات گسترده‌ای در این حوزه ارائه شد به گونه‌ای که ۲۲ هزار خدمت رایگان تخصصی و فوق تخصصی و دندانپزشکی ارائه شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: همچنین در کل کشور بیش از ۴ هزار پروژه بهداشتی اجرا و بیش از ۳ هزار پروژه بهره‌برداری شد. در دزفول هم ۵۰ پروژه آغاز شد که ۲۶ پروژه از این تعداد در حوزه محرومیت‌زدایی بودند و از بیشتر این پروژه‌ها بهره‌برداری شده است.
خسروپناه با تاکید بر لزوم داشتن نگاه جامع به حوزه سلامت در دولت آینده گفت: با توجه به اینکه امنیت غذایی همه حوزه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در دولت سیزدهم برای نخستین بار سند امنیت غذایی در شورای انقلاب فرهنگی رقم خورد.
انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – استان ها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها