اخبار خوزستان

فیلم مشترک ‌مرتضی سبزقبا و امین نظری به پرتغال رفت

ایسنا/خوزستان فیلم کوتاه «در مسیر نسیم» ساخته‌ مشترک امین نظری و سیدمرتضی سبزقبا برای حضور در ششمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Heritage» پرتغال انتخاب شد.
جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Heritage» در سال ۲۰۱۶ برای ترویج و انتشار میراث فرهنگی از طریق رسانه‌های مختلف متولد شد و سینما هنر هفتم تمرکز اصلی آن است.
به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایسنا، این جشنواره فیلم‌های مردم‌شناسی فرهنگ‌های مختلف را با تمرکز بر ترویج میراث مادی و غیرمادی، شیوه‌های زندگی، آداب و رسوم، آموزش و معماری، انتقال معنای آیین‌ها برای جوامع و آشکار کردن عناصری که جوامع را پایدار می‌کند ارایه می‌کند.
فیلم «در مسیر نسیم» که هشتمین حضور جشنواره‌ای خود را تجربه می‌کند پیش از این برنده‌ جایزه و لوح افتخار بهترین فیلم دومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Varsity» آفریقا، برنده‌ جایزه و لوح افتخار بهترین فیلم نخستین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Bioscope» هندوستان و همچنین نامزد دریافت جایزه‌ بهترین فیلم ششمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Three Acts of Goodness» چین شده است.
اسامی عوامل فیلم‌ «در مسیر نسیم» به این شرح‌اند:
نویسنده و کارگردان: امین نظری، سیدمرتضی سبزقبا- تصویربردار: امین نظری- تدوین و صداگذاری: سیدمرتضی سبزقبا- صدابردار: امین نظری- طراح پوستر: سیدمرتضی سبزقبا، با همیاری حجت کایدخورده- مترجم: سیدعزیز رودبندی- عکاس: امین نظری- موسیقی: مصطفی زاهد، عارف رشیدجلودار- عنوان‌بندی: حجت کایدخورده- با حضور و زندگی: داریوش احمدی‌بابادی- تهیه‌کننده: امین نظری، سید مرتضی سبزقبا.
ششمین دوره‌ این جشنواره‌ بین‌المللی از ۱۶ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۴ مطابق با ۲۷ خرداد تا ۹ مهر ۱۴۰۳ در شهر ائورا در کشور پرتغال برگزار می‌شود.
انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – استان ها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها