نمایش دادن همه 12 نتیجه

کاخ شهرداری تبریز

کاخ موزه شهرداری تبریز یکی از ابنیه تاریخی، زیبا و مستحکم شهر تبریز است که یکی از شاهکارهای هنری به سبک معماری آلمانی

توپکاپی موزه اسلامی ترکیه در جدول بسیار به آن اشاره شده است.

موزه اسلامی ترکیه در جدول بسیار به آن اشاره شده است.توپکاپی موزه هنرهای ترکی و اسلامی (به ترکی استانبولی: Türk ve İslam Eserleri

آدرس فرهنگسرای اشراق تهران

آدرس فرهنگسرای اشراق آدرس :فرهنگسرای اشراق در فلکه دوم تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره قرار دارد. شماره تماس  : 02177324112 آدرس

محوطه باستان شناسی شمی | دیدنی های ایذه

در نه کیلومتری روستای شمی از دهستان «سوسن» در شمال شهرستان ایذه، آثاری باستانی متعلق به دوره الیمائیه 171- 138

موزه خراطی اهواز | دیدنی های اهواز

ﺍﯾﻦ #ﻣﻮﺯﻩ ﺑﺎ ﻫﺪﻑ ﻣﻌﺮﻓﯽ #ﺻﻨﺎﯾﻊ_ﭼﻮﺏ ﻭ ﮐﺎﺭﺑﺮﯼ ﺍﻭﻥ ﺩﺭ ﻓﻀﺎﻫﺎﯼ #ﻣﻌﻤﺎﺭﯼ ﺷﻬﺮﯼ ﻭ ﺷﻨﺎﺳﺎﻧﺪﻥ ﻫﻨﺮ ﺑﻮﻣﯽ ﺧﺮﺍﻃﯽ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺍﻫﻮﺍﺯ ﺍﻓﺘﺘﺎﺡ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﻭﻥ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺑﻪ ۴۰۰ ﺍﺛﺮ ﺍﺯ ﺁﺛﺎﺭ ﮔﺮﺩﺁﻭﺭﯼ ﺷﺪﻩ ﺁﻗﺎﯼ#ﻋﺒﺪﺍﻟﺮﺣﯿﻢ_ﻓﺮﻭﺗﻦ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺧﺮﺍﻃﯽ ﻭ ﺩﺍﺭﻧﺪﻩ ﻣﻬﺮ ﺍﺻﺎﻟﺖ ﯾﻮﻧﺴﮑﻮ ﺑﺎ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﻮﺯﻩ ﺗﺨﺼﺼﯽ #ﭼﻮﺏ ﻭ ﺧﺮﺍﻃﯽ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﺷﺪﻩ .

موزه بهبهان | دیدنی های بهبهان

ساخت موزه بهبهان از آذر 1382 با گرد آوری اشیای برای بخش مردم شناسی آغاز شد. پس از پنج ماه اشیای گوناگونی مانند ابزار کشاورزی، وسایل زینتی، پوشاک سنتی، ظروف به کمک مردم از شهر بهبهان و روستاهای پیرامون آن گردآوری شد. پس از ساخت مانکن‌ها و آماده سازی ساختمان، موزه بهبهان در سال 1384 در دو بخش باستان شناسی و مردم شناسی افتتاح گردید. موزه دارای یک تالار بزرگ و سه تالار کوچک می‌باشد. در تالار بزرگ گوشه‌هایی از زندگی، آداب و رسوم و حرفه های سنتی به نمایش گذاشته شده است، مانند مراسم عروسی، کشاورزی، عبابافی. در تالار دوم گوشه ای از یک خانه سنتی نشان داده شده است و در تالار سوم اشیای مردم شناسی و زیورآلات زنانه قرار دارد و آخرین تالار شامل نسخ خطی و سکه‌های مربوط به ادوار گوناگون و اشیایی از تمدن ایلام می‌باشد.

حلقه قدرت ارجان | دیدنی های بهبهان

در سال ۱۳۶۱ در ارجان بهبهان آرامگاهی مربوط به عیلامیان کشف شد. این آرامگاه حاوی تابوتی بزرگ از جنس برنز بود. به همراه این تابوت یک حلقه طلایی، نود و هشت دگمه زرین، یک خنجر، یک میله نقره‌ای، تنگ و ساغر و سینی برنزی، ده ظرف استوانه‌ای شکل پیدا شد. حلقه طلایی قدرت در دست چپ جسد قرار داشت. در محل دسته حلقه نوشته شده است: کیدین – هوتران پسر کورلوش

موزه مردم شناسی (حمام کرناسیون) | دیدنی های دزفول

حمام کرناسیون یکی از بناهای دوره قاجاریه است که پس از بازسازی در سال 1385 به‌عنوان موزه مردم‌شناسی دزفول تغییر کاربری داده است و در آن می‌توان با انواع مشاغل قدیم در دزفول آشنا شد.

قصر فیلیه (کاخ شیخ خزعل) | دیدنی های خرمشهر

قصر فیلیه یکی از بناهای تاریخی خرمشهر است که توسط شیخ خزعل حاکم خوزستان در سال ۱۹۱۷ در زمینی به مساحت ۷۸۸ مترمربع در کنار نهر فیلیه محمره ساخته شد. این بنا یکی از ساختمان های باشکوه دوران خود بوده است و در گذشته تفریگاه مردم خرمشهر بود. این بنا مربوط به دوره قاجار است.
 

ساختمان تاریخی هلال احمر (کنسولگری انگلیس) | دیدنی های خرمشهر

ساختمان تاریخی هلال احمر یا کنسولگری سابق انگلیس یکی از بناهای تاریخی مربوط به دوره قاجار است که مابین خیابان فردوسی و جاده ساحلی خرمشهر واقع شده است. این اثر در سال ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۸۴۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

موزه دفاع مقدس خرمشهر | دیدنی های خرمشهر

موزه دفاع مقدس خرمشهر در سمت چپ رودخانه کارون و در بلوار امام خمینی (ره) این شهر واقع شده است. ساختمان موزه جنگ خرمشهر که امروز شاهد آن هستیم یکی از ساختمان‌های قدیمی پالایشگاه آبادان بود که در سال ۱۳۰۹ و در زمان رضا شاه به بهره‌برداری رسید و با عنوان شرکت ژنرال آفیس جهت فروش نفت در ایران به کار خود ادامه داد. در دوران هشت سال جنگ تحمیلی این ساختمان به‌عنوان محل دیدبانی نیروهای عراقی مورد استفاده قرار گرفت.

موزه جنگ خرمشهر | دیدنی های خرمشهر

موزه‌ی جنگ خرمشهر از دیدنی‌های این شهر است. همه ما داستان‌های دوران دفاع مقدس را شنیده‌ایم و این موزه آن‌ها را بار دیگر با جلوه‌های بصری و آثار باقی از آن دوران را برایمان بازگو می‌کند.