گردشگری

راهنمای سفر به اسلو، پایتخت نروژ

خوزستان خبر – نروژ یکی از کشورهای شمال اروپاست که طبیعتی بکر و بی‌نظیر دارد. در ادامه با راهنمای سفر به اسلو، پایتخت نروژ، همراه ما باشید.
اسلو، پایتخت نروژ، شهری پرجنب و جوش و دیدنی است؛ شهر جایزه‌ی صلح نوبل و موزه‌هایی با هر موضوعی که تصور کنید. فرقی نمی‌کند از علاقه‌مندان به هنر باشید یا از دوست‌داران تاریخ، از سفر به این شهر زیبا ناامید نمی‌شوید. زیباترین چشم‌اندازهای طبیعی نروژ این شهر را در بر گرفته‌اند و آن را به مقصدی عالی برای پیاده‌روی در طبیعت، دوچرخه‌سواری، قایق‌رانی، اسکی و اقامت در دل طبیعت تبدیل کرده‌اند. این شهر، مقصد گردشگری ارزانی نیست اما می‌توانید در آن جاذبه‌های شگفت‌انگیزی پیدا کنید که با قیمت کم، شما را متحیر می‌کنند؛ موزه‌های متعدد، آبدره‌ها، رستوران‌ها و پارک‌های زیبا در این شهر منتظر حضور شما هستند.

اطلاعات ضروری سفر
اختلاف ساعت با تهران
اسلو، پایتخت نروژ در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +2 واقع شده و ۲ و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.
زبان رسمی
نروژی (بوکمل / نروژی نو) و سامی (شمالی / لیول / جنوبی)
واحد پول
کرون نروژ (NOK)
وضعیت آب ‌و‌ هوا
اسلو به خاطر وجود جریان گلف استریم، آب و هوای نسبتا معتدلی دارد. آب و هوای این شهر نسبت به سایر شهرهایی که در عرض جغرافیایی یکسان قرار دارند، ملایم‌تر است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که اسلو یک مقصد زمستانی است در حالی که این شهر بیشتر یک مقصد تابستانی است. در روزهای زیبای تابستانی، قایق‌ها در آبدره‌های اسلو به گشت و گذار مشغولند و پارک‌ها پر از گردشگران و مسافرانی هستند که تفریح و استراحت می‌کنند.

بهترین زمان برای سفر
بهترین زمان برای سفر به اوسلو از ماه مه تا آگوست است؛ زمانی که دمای هوا بالاتر می‌رود و می‌توان اقامتگاه ارزان پیدا کرد. البته در این مدت احتمال سردتر شدن هوا وجود دارد بنابراین لباس مناسب همراه ببرید. این شهر هم پدیده‌ی خورشید نیمه‌شب را تجربه می‌کند که در ماه ژوئن یا جولای اتفاق می‌افتد. در مقابل، در روزهای زمستانی، شهر در تاریکی به سر می‌برد.

هزینه‌های متداول
هاستل‌ها در اسلو برای اقامت در خوابگاه، شبی ۲۲۰ تا ۴۰۰ کرون (۸۵ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان) دریافت می‌کنند. برای اتاق‌های خصوصی یک تخته ۵۰۰ کرون (۲۰۰ هزار تومان) و برای اتاق‌های دوتخته باید بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ کرون (۲۷۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان) بپردازید. هاستل‌ها وای‌فای رایگان دارند و اتاق‌های دوتخته شامل صبحانه‌ی رایگان می‌شوند. اگر می‌خواهید در فصل تابستان یعنی فصل شلوغ گردشگری به این شهر سفر کنید، حتما هاستل مورد نظرتان را از قبل رزرو کنید. اگر همراه‌تان چادر مسافرتی دارید، چند اردوگاه خارج از شهر وجود دارد که می‌توانید در آنها اقامت کنید. هزینه‌ی اقامت در این اردوگاه‌ها عموما در حدود شبی ۱۳۰ کرون (۵۰ هزار تومان) است اما اگر کارت Europe Camping Key داشته باشید، تخفیف می‌گیرید. اگر شجاع هستید و دوست دارید در طبیعت اقامت کنید، از این بابت مشکلی ندارید و این کار در نروژ قانونی است البته در صورتی که به طبیعت احترام بگذارید.

هتل‌های ارزان
هتل‌های اسلو به ازای اتاق دوتخته شبی ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ کرون (۳۰۰ هزار تا ۴۶۰ هزار تومان) قیمت دارند. هزینه‌ی اقامت در هتل برای اتاق‌های یک تخته از ۶۰۰ کرون شروع می‌شود. اگر می‌خواهید هتل‌ ارزان پیدا کنید، دنبال هتل‌های محلی بگردید. هتل‌های زنجیره‌ای شبی ۱۲۰۰ کرون یا بیشتر هزینه دارند.
استفاده از سرویس Airbnb هم مقرون‌به‌صرفه است. در این سایت می‌توانید اتاق‌هایی با قیمت ۳۵۶ کرون (۱۳۰ هزار تومان) پیدا کنید. یک آپارتمان کامل را می‌توانید شبی ۸۸۵ کرون (۳۴۰ هزار تومان) کرایه کنید. اگر می‌خواهید در تابستان سفر کنید، حتما هتل را از قبل رزرو کنید چون در این فصل، اقامتگاه‌های خوب به سرعت پر می‌شوند.

غذا
در اوسلو غذا خوردن در رستوران بسیار گران است. غذاهای فست فودی از ۸۰ کرون (۳۰ هزار تومان) شروع می‌شوند. در رستوران‌های کوچک و محلی باید ۲۸۵ کرون (۱۱۰ هزار تومان) و بیشتر بابت غذا هزینه کنید. غذاهای مک دونالد یا برگر کینگ در حدود ۱۰۰ کرون (۴۰ هزار تومان) قیمت دارند. اگر بخواهید خودتان غذایتان را آماده کنید، هفته‌ای ۴۸۰ کرون (۱۸۰ هزار تومان) باید بپردازید. برای اینکه هزینه‌های خود را کاهش دهید، سبزیجات تازه و فیله‌ی مرغ و محصولات وارداتی نخرید.

حمل و نقل عمومی
در اسلو، اتوبوس و تراموا ۳۲ کرون (۱۲ هزار تومان) به ازای هر نفر هزینه دارند البته در صورتی که از قبل بلیط را بخرید. در غیر این صورت باید ۵۰ کرون (۲۰ هزار تومان) بپردازید. کارت‌های ۲۴ ساعته، ۹۰ کرون (۳۵ هزار تومان) قیمت دارند. کارت‌های یک هفته‌ای را با پرداخت ۲۴۰ کرون (۹۰ هزار تومان) می‌توانید بخرید. اگر کارت توریستی اسلو بگیرید، شامل هزینه‌های حمل و نقل هم می‌شود. رفتن به نروژ از شهرهای دیگر بسیار راحت است چون هواپیمایی نروژ پروازهای ارزانی به سراسر کشورهای دنیا دارد. اتوبوس‌ها و قطارهای متعددی به سراسر منطقه‌ی اسکاندیناوی و اروپا حرکت می‌کنند و ارزان هستند در صورتی که از قبل بلیط آنها را رزرو کنید.

میانگین هزینه‌ی روزانه‌ی پیشنهادی: ۶۰۰ کرون (۲۳۰ هزار تومان)
البته این هزینه‌ی پیشنهادی در شرایطی است که در هاستل اقامت کنید، کمتر بیرون غذا بخورید و بیشتر وعده‌های غذایی را خودتان بپزید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. با به کار بستن نکاتی که در ادامه مطرح می‌شوند، این مبلغ را باز هم می‌توانید کاهش دهید.

راه‌کارهایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها
خودتان آشپزی کنید
یکی از مهم‌ترین هزینه‌های سفر شما به اسلو، هزینه‌ی غذا است چون غذا در نروژ بسیار گران است. بهترین کار این است که خودتان آشپزی کنید. به فروشگاه‌ها سر بزنید و مواد اولیه را بخرید. تا جایی که می‌توانید سبزیجات تازه‌ی کمتری بخرید و فیله‌ی مرغ هم خریداری نکنید چون این اقلام غذایی گران هستند. در عوض، مرغ خرد شده بخرید که ارزان‌تر است. یک قانون کلی که در اسلو باید به یاد داشته باشید این است که تا جایی که می‌توانید به جای محصولات وارداتی، محصولات محلی بخرید. اگر می‌خواهید با کمترین هزینه به این شهر سفر کنید، به هیچ وجه در رستوران غذا نخورید.

غذای ارزان بخورید
اگر تصمیم گرفتید بیرون غذا بخورید، ارزان‌ترین انتخاب‌های پیش روی شما، شاورما و پیتزا است. این غذاها معمولا در حدود ۸۰ کرون قیمت دارند.

از سرویس کوچ سرفینگ استفاده کنید
بهترین کار برای کاهش هزینه‌های اقامت در اسلو این است که در هتل اقامت نکنید و به جای آن استفاده از سرویس کوچ سرفینگ را مد نظر قرار دهید و رایگان در منزل یکی از اهالی شهر اقامت کنید. حتی می‌توانید با کمک سرویس Airbnb در خانه‌ی یکی از اهالی، اتاق کرایه کنید. برای اقامت در منزل یکی از اهالی شهر حتما درخواست خود را از مدت‌ها قبل ارسال کنید.

در طبیعت چادر بزنید
از آنجایی که اقامت رایگان در طبیعت در این کشور آزاد است، می‌توانید چادر مسافرتی همراه‌تان ببرید و در پارک‌ها و مناطق عمومی به رایگان چادر بزنید. چندین اردوگاه هم در اطراف شهر وجود دارد که می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی کمی در آنها اقامت کنید. با کمک کارت Europe Camping Key نه تنها در نروژ بلکه در تمام اروپا می‌توانید برای اقامت در اردوگاه، تخفیف بگیرید.

کارت توریستی بگیرید
بسیاری از جاذبه‌های گردشگری در اسلو، گران هستند. بهترین کار این است که کارت توریستی اوسلو بگیرید و با آن از جاذبه‌ها به رایگان دیدن کنید. مزیت دیگر این کارت‌ها این است که استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی با ارائه‌ی آنها رایگان است. کارت گردشگری ۲۴ ساعته‌ی اسلو ۳۳۵ کرون، کارت ۴۸ ساعته ۴۹۰ کرون و کارت ۷۲ ساعته ۶۲۰ کرون قیمت دارد.

وسایل حمل و نقل عمومی را از قبل رزرو کنید
اگر بلیط‌های قطار و اتوبوس را از قبل رزرو کنید، تا ۵۰ درصد تخفیف می گیرید نسبت به زمانی که آنها را دقیقه‌ی ۹۰ خریداری کنید. اگر برنامه و مسیر سفرتان را می‌دانید، از قبل قطار و اتوبوس مورد نیازتان را رزرو کنید.

مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری
اسلو یکی از بزرگترین پایتخت‌های دنیا است اما فقط ۲۰ درصد از مساحت آن زندگی شهری توسعه یافته و باقیمانده‌ی مساحت آن را پارک‌ها، جنگل‌های حفاظت‌شده، تپه‌ها و دریاچه‌های متعدد می پوشانند. پارک‌ها و فضاهای باز، بخش‌هایی جدانشدنی از چشم‌انداز شهری اوسلو هستند و در هر گوشه‌ای از شهر به راحتی می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.
مرکز این شهر، مکانی فوق‌العاده برای قدم زدن است. پیاده‌رو و مسیرهای متعددی این مکان‌های عمومی را به هم متصل می‌کنند و بسیاری از خیابان‌ها، خیابان‌های پیاده‌رو هستند. خیابان اصلی شهر از ایستگاه مرکزی اسلو در نزدیکی اسکله تا کاخ سلطنتی ادامه دارد. این خیابان وسیع از بسیاری از جاذبه‌های گردشگری مهم شهر می‌گذرد که از میان آنها می توان تئاتر ملی، ساختمان قدیمی دانشگاه و کلیسای جامع اسلو را نام برد.
این شهر همواره در فهرست بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار داشته و به خاطر فرهنگ و هنر و تئاترها و موزه‌ها متعدد، مشهور است. در ادامه با تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر آشنا می‌شویم که در سفر به اسلو باید از آنها دیدن کنید.

قلعه‌ی آکرشوس (Akershus)
این قلعه‌ی باشکوه بر فراز خلیج اسلو قرار گرفته و در اواخر قرن سیزدهم میلادی ساخته شده است. در این قلعه می‌توانید از طبقات مختلف و برج و باروهای آن دیدن کنید. یک موزه‌ هم در این مجموعه‌ی تاریخی وجود دارد که در آن می‌توانید در مورد تاریخ نروژ و اشغال آن توسط آلمانی‌ها در سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ چیزهای زیادی یاد بگیرید. بعد از بازدید از این مجموعه اگر باز هم انرژی لازم برای سر زدن به موزه دارید، از موزه‌ی نیروهای مسلح نروژ دیدن کنید که در آن سلاح‌های مختلف به نمایش درآمده است و تاریخچه‌ی نیروهای نظامی و مسلح نروژ را ترسیم می‌کند.

کلیسای جامع اسلو
این کلیسا در سال ۱۶۹۷ پایه‌گذاری شده اما در طول زمان بارها بازسازی و مرمت شده است. برج‌های این کلیسا در سال ۱۸۵۰ بازسازی شده‌اند و فضای داخلی این کلیسا هم اندکی بعد از پایان جنگ جهانی دوم مرمت شده است. از ویژگی‌های مهم این کلیسا می‌توان ورودی اصلی آن را نام برد که درب برنزی مزین دارد. نقاشی‌های سقف این کلیسا را H. L. Mohr نقاشی کرده است. در کنار دیوارهای این کلیسا، بازار اسلو واقع شده است که قدمت آن به سال ۱۸۴۱ برمی‌گردد. اکنون در سراسر این بازار، گالری‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های اشیای عتیقه خودنمایی می‌کند.

تالار شهر
تالار بزرگ و باشکوه شهر که در زبان محلی به آن Rådhuset می‌گویند، بدون شک یکی از مهم‌ترین نمادها و دیدنی‌های شهر است. این بنای دیدنی با بتن ساخته شده و نمای آجری دارد و توسط معمارانی به نام‌های Arnstein Arneberg و Magnus Poulson طراحی شده است. این تالار دو برج دارد که یک ساعت بر فراز یکی از آنها خودنمایی می‌کند. یکی از برج‌ها میزبان ۳۸ ناقوس است که صدای آنها در سراسر منطقه‌ی بندری به گوش می‌رسد. علاوه بر ظاهر زیبا و شگفت‌انگیز این بنا که با تندیس‌ها و نقش‌برجسته‌ها تزیین شده است، فضای داخلی این بنا هم بسیار دیدنی است و با نقاشی‌های دیواری دیدنی اثر مشهورترین هنرمندان نروژی تزیین شده است.

اکر بریگ (Aker Brygge)
این منطقه که در یک کشتی سازی متروکه ساخته شده است، قلب تپنده‌ی شهر اسلو است. روزها و شب‌های پرجنب‌و‌جوش و پرهیجان این منطقه در کنار معماری زیبا و جالب توجه آن دست به دست هم داده‌اند تا این محدوده، مقصدی محبوب برای گردشگران باشد. در این منطقه، سنت و مدرنیته در کنار هم قرار گرفته‌اند و مناظر زیبای طبیعت شهر، از دور خودنمایی می‌کند. تخمین زده می‌شود که سالانه ۱۲ میلیون گردشگر از اکربریگ دیدن می‌کنند. این گردشگران از قدم زدن در بندرگاه، مراکز خرید فوق‌العاده، بهترین رستوران‌ها و کافه‌های دنج و دوست داشتنی آن لذت می‌برند. هنگام بازدید از این منطقه حتما برای تماشای موزه‌ی هنر مدرن Astrup Fearnley وقت بگذارید. این موزه از دو ساختمان تشکیل شده است که در آنها آثاری از هنرمندان مشهور نروژی به نمایش گذاشته شده است.

موزه‌ی ملی هنر، معماری و طراحی
موزه‌ی ملی اسلو یکی از مهم‌ترین دیدنی‌های این شهر است که نمایشگاه‌های مختلف آن در گوشه و کنار شهر برپا شده است. محل برگزاری این نمایشگاه‌ها عبارت است از گالری ملی که در آن آثار هنرمندان نروژی از قرن نوزدهم تا زمان حال به نمایش درآمده است، موزه‌ی هنر معاصر که در آن آثار هنرمندان مدرن نروژی و بین‌المللی نگهداری می‌شود، موزه‌ی ملی معماری و موزه‌ی ملی هنر دکوراتیو و طراحی.

کاخ سلطنتی
این کاخ سلطنتی در سال ۱۸۲۵ میلادی ساخته شده و یکی از دیدنی‌ترین نمادها و جاذبه‌های شهر است. البته بازدید از این بنای ۱۷۳ اتاقه‌ی آن برای عموم آزاد نیست اما گردشگران می‌توانند در فضای باز و باغ‌های اطراف آن گردش کنند. تماشای مراسم تعویض گارد هم مورد توجه گردشگران قرار دارد. در جنوب این کاخ، انستیتو نوبل نروژ قرار دارد؛ جایی که جایزه‌ی صلح نوبل به برنده‌ی آن اهدا می‌شود.

پارک تندیس Vigeland
این پارک دیدنی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری نروژ و بزرگترین پارک تندیس در دنیا است. این پارک در تمام طول سال باز است. در این مجموعه‌ی بزرگ، آثار ارزشمند Gustav Vigeland شامل ۶۵۰ تندیس داینامیک برنزی، گرانیتی و آهنی به نمایش گذاشته شده است. این هنرمند& مسئول طراحی و ترکیب‌بندی پارک بود که در سال ۱۹۴۹ ساخت آن به پایان رسید. این تندیس‌ها در ۵ گروه موضوعی قرار گرفته‌اند. اگر دوست دارید در مورد این هنرمند و آثار او بیشتر بدانید می‌توانید از موزه‌ی Vigeland دیدن کنید که در نزدیکی موزه‌ی شهری اسلو قرار دارد.

موزه‌ی تاریخ طبیعی و باغ گیاه‌شناسی
موزه‌ی تاریخ طبیعی اسلو از چند بخش تشکیل شده است: موزه‌ی زمین‌شناسی، موزه‌ی جانورشناسی و باغ گیاه‌شناسی. این موزه، بزرگترین مجموعه‌ی تاریخ طبیعی در نروژ است. موزه‌ی زمین‌شناسی مجموعه‌ای از سنگ‌های معدنی، فلزهای گران‌بها و شهاب‌سنگ‌ها است. بخش دیگری از این موزه را مجموعه‌ی شگفت‌انگیزی از اسکلت دایناسورها و دایورامای پوشش جانوری نروژ تشکیل می‌دهند. بهتیرن بخش موزه‌ی تاریخ طبیعی، باغ گیاه‌شناسی است که در سال ۱۸۱۴ پایه‌گذاری شده و ۷۵۰۰ گونه‌ی گیاهی مختلف از نروژ و سایر نقاط دنیا در آن نگهداری می‌شود. ۱۵۰۰ نمونه از آنها در باغ زیبای Rock قرار دارند که تعدادی آبشار هم دارد.

موزه‌ی مونک (Munch Museum)
این موزه به زندگی و آثار بزرگترین نقاش نروژی، ادوارد مونک اختصاص دارد. در این موزه‌ مجموعه‌ی وسیعی از نقاشی‌ها، آثار آبرنگ، مجسمه‌ها و سایر آثار هنری این هنرمند بزرگ نگهداری می‌شود. ۲۸ هزار اثر هنری علاوه بر آثار و ابزار شخصی در این موزه نگهداری می‌شود. کتابخانه‌ی شخصی این هنرمند هم در این موزه قرار دارد. با نمایش فیلم و تورهای مختلف همراه با راهنما می‌توانید از بخش‌های مختلف این موزه دیدن کنید و با آثار و زندگی این هنرمند مشهور آشنا شوید.

خانه‌ی اپرای اسلو
این بنا میزبان اپرای ملی نروژ و تئاتر ملی نروژ است. این خانه‌ی اپرا بزرگترین بنای فرهنگی در نروژ است که با مرمر و گرانیت سفید ساخته شده و با نمای زیبای خود در بندر خودنمایی می‌کند. علاوه بر اجراهای مختلفی که در این مجموعه انجام می‌شود، گردشگران می‌توانند از نمایش‌های عمومی دیدنی و تورهای پشت صحنه لذت ببرند. قدم زدن در بام این بنا هم از دیگر فعالیت‌های جذاب گردشگران است.

فستیوال موسیقی معاصر اولتیما (Ultima)
این فستیوال سالانه در اواسط اکتبر برگزار می‌شود و شامل انواع مختلف اجراهای زنده از جمله اپرا، کنسرت و رسیتال است. موسسات موسیقی مختلف برای برگزاری این فستیوال مشارکت می‌کنند و این جشنواره را به میدان رقابتی برای هنرمندان برجسته در عرصه‌ی موسیقی از سراسر دنیا تبدیل می‌کنند.

فستیوال موسیقی مجلسی (Chamber Music)
این فستیوال هر سال در ماه آگوست در اسلو برگزار می‌شود و یک ماه به طول می‌انجامد. در این فستیوال گروه‌های مختلفی از هنرمندان موسیقی مجلسی از سراسر دنیا دور هم جمع می‌شوند و به ارائه‌ی آثار خود می‌پردازند. اجرای این گروه‌ها در قلعه‌ی دیدنی آکرشوس برگزار می‌شود. فستیوال جاز اسلو هم در همین زمان و مکان برگزار می‌شود و یکی دیگر از جاذبه‌های اسلو برای فعالان و علاقه‌مندان عرصه‌ی موسیقی است.

نگارخانه‌ی ملی
این موزه‌ی محبوب و مشهور بزرگترین مجموعه‌ی عمومی آثار هنری از جمله طراحی، نقاشی و مجسمه‌سازی در نروژ است. اگر می‌خواهید آثار قدیمی هنری از هنرمندان محلی را ببینید حتما به این موزه سر بزنید که در فاصله‌ی کمی از Karl Johans، خیابان اصلی اسلو قرار دارد. هزینه‌ی ورودی این موزه برای بزرگسالان ۵۰ کرون است. بازدید از این موزه در روزهای پنجشنبه رایگان است.

خانه‌ی مزایده‌ی Blomqvist
یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین خانه‌های مزایده در نروژ، گالری Blomqvist است که بیش از ۱۳۰ سال قدمت دارد. این گالری در مرکز شهر واقع شده است و بهترین مکان برای مشاهده و خرید هنر سنتی نروژ و اشیای عتیقه مثل ظروف بلوری، نقره، زیورآلات، فرش و… است.

موزه‌ی کشتی وایکینگ
نروژ را در دنیا بیشتر به وایکینگ‌ها می‌شناسند. برای اینکه با تاریخچه‌ی وایکینگ‌ها آشنا شوید حتما از موزه‌ی کشتی وایکینگ‌ها دیدن کنید. در این موزه یکی از کشتی‌های وایکینگ‌ها که به خوبی حفظ و نگهداری شده و قدمت آن به قرن نهم میلادی بر می‌گردد، به نمایش درآمده است.

شنا در اسلو
در اسلو موقعیت‌های زیادی برای شنا در فضاهای باز و طبیعت وجود دارد؛ از رودخانه‌ها گرفته تا دریاچه‌های واقع شده در دل جنگل‌ها.

استراحت در مزرعه‌ی اکولوژیکی Kampen
این مجموعه در شرق اسلو قرار دارد و یک مجموعه‌ی آموزشی برای کودکان است. در این مزرعه، بچه‌ها با گیاهان، سبزیجات و حتی جانداران مختلف آشنا می‌شوند. در روزهای آخر هفته، شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های محلی و خانگی در این مجموعه به بازدیدکنندگان ارائه‌ می‌شود. این مجموعه‌ی آموزشی مکانی فوق‌العاده برای گشت و گذار همراه با بچه‌ها است.

خرید در منطقه‌ی Grünerløkka
این منطقه در شمال مرکز شهر قرار دارد و مکانی ایده‌آل برای خرید و سر زدن به فروشگاه‌ها و مراکز خرید متعدد است. در این منطقه می‌توانید انواع صنایع دستی، لباس، آثار سفالی و سرامیکی و سایر سوغات و کالاهای کوچک و بزرگ را خریداری کنید. فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و کتاب‌فروشی‌های متعددی هم در این منطقه وجود دارد.

موزه‌ی فرهنگ عامه‌ی نروژ
موزه‌ی فرهنگ عامه‌ی نروژ یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های فضای باز در اروپا است. در این مجموعه ۱۵۰ خانه‌ی سنتی از سراسر نروژ و نمایشگاه‌های مختلفی برای بازدید وجود دارد. هنر و صنایع دستی این کشور را می‌توانید در این موزه ببینید و رقص‌های محلی را تماشا کنید. اسب‌سواری و کالسکه‌سواری از فعالیت‌های محبوب این موزه به خصوص برای کودکان است.

موزه‌ی شعبده‌بازی نروژ
این موزه یکی از موزه‌های جالب برای علاقه‌مندان به شعبده‌بازی است که از سال ۱۹۹۷ فعالیت می‌کند. این موزه در ابتدا یک مجموعه‌ی ساده از پوسترها، عکس‌ها و بریده‌های جراید بوده اما به مرور زمان به مجموعه‌ای دیدنی از نمایشگاه‌ها با موضوع شعبده‌بازی تبدیل شده است. در این موزه مجموعه‌ای از لباس‌ها و وسایل و تجهیزات سنتی شعبده‌بازی به نمایش درآمده است. یک فروشگاه هدیه و سوغات هم در موزه وجود دارد. این موزه در مرکز شهر قرار گرفته است.

گشتی در طبیعت منطقه‌ی Nordmarka
اگر می‌خواهید از جاذبه‌های گردشگری تکراری مثل موزه‌ها و آثار تاریخی فاصله بگیرید و هیجان و تفریح در دل طبیعت را تجربه کنید، به این منطقه سفر کنید. در این منطقه بسته به فصلی که سفر کرده‌اید می‌توانید از فعالیت‌های مختلفی مثل دوچرخه‌سواری، شنا یا اسکی لذت ببرید. برای اقامت گردشگران در طول شب، کلبه‌های ییلاقی هم وجود دارد.

پارک خزندگان اسلو
در این پارک می‌توانید از بیش از ۱۰۰ جاندار مختلف دیدن کنید که شامل انواع مار، مارمولک، کروکودیل، ماهی و انواع عنکبوت است. این مجموعه در مرکز شهر قرار دارد و برای کسانی مناسب است که به حیوانات و تماشای حیات وحش علاقه دارند.

فستیوال کتاب اسلو
این فستیوال هر سال برگزار می‌شود و رویدادهای فرهنگی زیادی در قالب آن اجرا می‌شود. نویسندگان مشهوری از سراسر دنیا در این جشنواره شرکت می‌کنند. شرکت در این فستیوال که در فصل پاییز برگزار می‌شود، رایگان است.

نمایشگاه‌ه هنر و صنایع دستی
هر سال از ۱۹ تا ۲۱ آگوست، این نمایشگاه با حضور بیش از ۱۰۰ فروشنده برگزار می‌شود. این نمایشگاه، فرصتی عالی برای خرید و تماشای صنایع دستی محلی از جمله انواع منسوجات، اشیای سرامیکی، فلزی و شیشه‌ای است.

منبع : کجارو

 

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها