گردشگری

راهنمای سفر به روسیه

خوزستان خبر – کشور روسیه در شمال اوراسیا قرار گرفته و به دلیل آب و هوای کوهستانی از گزینه‌های مطرح برای گردشگران جهان به حساب می‌آید.
این کشور در مجموع جایگاه مناسبی برای زندگی ۱۶۰ قوم از اقوام جهان همچون تاتارها، اوکراینی‌ها، چوواش‌ها، باشقیرها، چچنی‌ها، ارمنی‌ها، آواره‌های قفقازی، بلاروسی‌ها، آسی‌ها، آذربایجانی‌ها و قزاق‌ها به شمار می‌آید.
در گزارش کوتاه راهنمای سفر به روسیه، می‌توان از شهر‌های مسکو، سنت‌پترزبورگ، سامارا، قازان، امسک، چلیابینسک، روستوف-نا-دونو، اوفا، ولگاگراد، پرم، کراسنویارسک، وورونژ، ساراتوف، تولیاتی، کراسنودار، ایژوسک و یاروسلاول به عنوان شهرهای مهم نام برد.
گفتنی است؛ ساختمان‌های هفت‌خواهر، مجسمه مایاکوفسکی، میدان سرخ، پارک پیروزی، مجموعه کرملین، تپه وارابیف (تپه گنجشک‌ها)، غار اوردا، ستون‌های لدا، ولاگدا و صخره‌های مان پوپونر از جاذبه‌های تاریخی و اکوتوریستی (طبیعت‌گردی) روسیه به حساب می‌آیند.
اما در راهنمای سفر به روسیه از جاذبه‌های گردشگری روسیه هم بخوانید؛ اثر تاریخی مادر میهن و کلیسای جامع سنت باسیل از جاذبه‌های گردشگری روسیه هستند.

پارک پیروزی؛ انعکاسی از زوایای تاریخ
پارک پیروزی یادمانی از جنگ جهانی دوم بوده و از خاص‌ترین پارک‌های روسیه به حساب می‌آید. این پارک در گوشه گوشه خود به انعکاس بخش‌هایی از تاریخ پرداخته است.

اثر تاریخی مادر میهن؛ بلندترین مجسمه تاریخی
مادر میهن عنوان مجسمه‌ای است که در روسیه قرار گرفته و بلندترین مجسمه تاریخی به حساب می‌آید. این مجسمه به شکل زنی ساخته شده که نماد کشور روسیه است.

 

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها