اخبار هواشناسی خوزستان فردا و هشدار

هشدار هواشناسی نسبت به ورود سامانه بارشی فعال و فراگیر در خوزستان

محمد سبزه زاری با اشاره به ورود سامانه بارشی از اواخر روز یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ تا اواسط رسه شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ گفت: رگبار و رعد و برق، تندباد‌های لحظه‌ای در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.
او  افزود: این شرایط در تمام مناطق استان تحت تاثیر بارش مناسب قرار خواهد گرفت. اما بارش در مناطق شمال، شمال شرق، شرق و جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز شدت بیشتری دارد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان  می‌گوید: احتمال لغزندگی جاده، اصابت صاعقه، اختلال در سفر‌های بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، آبگرفتگی معابر، باال آمدن سطح آب رودخانه‌ها واحتمال خسارت به صنعت کشاورزی و آبگرفتگی وجاری شدن سیلاب‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق کوهستانی، شکستن درختان وجود دارد.
آقای سبزه زاری  توصیه کرد: تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از جاری شدن سیلاب، رعد و برق، وزش بادشدید و صاعقه بکار گرفته شود. پرهیز از سفر‌های غیر ضروری، لایروبی کانال‌ها و آبروها، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیلها، اقدامات لازم برای فعالیت‌های عمرانی و بتن ریزی، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین آلات کشاورزی به کار گرفته شود.  باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهواز

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان | YJC

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها