اخبار هواشناسی خوزستان فردا و هشدار

ورود سامانه بارشی به خوزستان/هشدار نارنجی بارندگی دراستان صادر شد

محمد سبزه زاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی تا اواسط روز یکشنبه وقوع پدیده مه یا مه رقیق به ویژه برای مناطق جنوب، غرب و مرکز استان خوزستان پیش بینی می‌شود.
وی خبر داد: سامانه بارشی فعال و فراگیر از اواخر روز یکشنبه وارد خوزستان شده و فعالیت آن تا اواسط روز سه شنبه ادامه دارد؛ این سامانه به ویژه روز دوشنبه سبب رگبار و رعد و برق در همه مناطق استان به ویژه مناطق شمالی، شرقی، جنوب شرقی و ارتفاعات و همچنین وزش باد متوسط تا شدید در مناطق مستعد بارش تگرگ و بارش برف در ارتفاعات استان خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان یادآور شد: بیشترین حجم بارش‌ها در مناطق شمال، شرق و ارتفاعات استان خواهد بود و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و آب‌گرفتگی معابر در اغلب نقاط استان وجود دارد.
سبزه زاری تصریح کرد: شمال خلیج فارس از اواسط وقت فردا تا اواخر روز دوشنبه مواج و طوفانی همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود و بر این اساس از رفتن به دریا اکیداً خودداری شود.
وی گفت: در شبانه روز گذشته گتوند با ۲۶.۷ و ایذه با ۶.۴ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط در خوزستان گزارش شده‌اند؛ همچنین در شبانه روز گذشته حداکثر دمای اهواز به ۲۵.۱ و حداقل به ۱۶.۴ درجه سانتیگراد رسیده است.

کد خبر 5942200

خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency – استانها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها