اخبار ورزشی خوزستان

لیگ تمام شد، کمربندها را محکم ببندید/ بمب های نقل و انتقالات فوتبال ایران در یک قدمی انفجار!

لیگ تمام شد، کمربندها را محکم ببندید/ بمب های نقل و انتقالات فوتبال ایران در یک قدمی انفجار!

پایان مسابقات لیگ برتر بی تردید انتهای قصه فوتبال ایران نیست. این تازه شروع ماجراست؛ همین که چشم روی هم بگذاریم و قدری زمان بگذرد، لیگ جدید شروع خواهد شد.

فرصت چندانی باقی نیست؛ باید کار را از همین حالا آغاز کرد. چه تیم هایی که در صدر جدول قراتر گرفتند، چه آنها که در کمرکش جدول جا خوش کردند و چه تیم های رده های پایین که بی شک برای فصل آینده باید برنامه های منسجم و دقیق تر داشته باشند.

به جمع تیم هایی که در حال حاضر می بینیم، دو تیم شمس آذر و استقلال خوزستان هم اضافه شده اند و مس و رفسنجان و مس کرمان از لیگ برتر خداحافظی کرده اند. حالا اگر می خواهیم لیگ بهتری داشته باشیم و از حالا برای داوری ها، جرزنی ها، بودجه های سنگین و سبک این و آن، استفاده از بند پ و … مرثیه سرایی نکنیم باید به فکر یک راهکار اساسی و برنامه ریزی درست و حسابی داشته باشیم.

باشگاه هایی که در لیگ برتر هستند، برای فصل بعد چه تدابیری اتخاذ کرده اند؟ آیا آنها برنامه ای برای نیمکت های خود دارند؟ بودجه های باشگاه ها متناسب با شرایط تورمی امروز هست یا نیست؟ آیا اصلا بودجه فصل بعد را مشخص کرده اند؟

کافی است از پیچ خردادماه عبور کنیم و هوای تابستان به آسمان ایران سرک بکشد؛ آن وقت فصل نقل و انتقالات به زودی آغاز خواهد شد. بازار مکاره ای که نفس کشیدن در آن هنر می خواهد! حالا ما می خواهیم با بمب های تصنعی، دلمان را خوش کنیم یا واقعا دوست داریم تیم ببندیم؟ راه حل چیست؛ چه باید کرد؟

آنچه به ما نهیب می زند این است که ایستادن سر جای خود و معطلی برای فصل بعد، فقط پای داوران را در شکست های احتمالی وسط می کشد؛ اما از الان به بعد که لیگ تعطیل شده است، هیچ داوری در هیچ فعل و انفعالی مقصر نیست. بلکه این مدیران باشگاه ها هستند که سیاست ها را تعیین می کنند. این مربیان هستند که برای لیگ جدید و پیش رو، نقشه می کشند و به دنبال راه حلی برای درخشش بیشتر هستند.

لیگ قبلی تمام شد، زندگی تازه ای در پیش است؛ باشگاه ها این نکته بدیهی را فراموش نکنند…