حوادث

فرماندار مسجدسلیمان خبر داد: اسکان موقت خانوارهای حادثه‌دیده مسجدسلیمانی پس از رانش کوه


فرماندار مسجدسلیمان از طرح اجاره منزل مسکونی جهت اسکان موقت خانوارهای حادثه‌دیده و در معرض خطر در منطقه نفتک مسجدسلیمان خبر داد.

علیرضا گروئی در گفت‌وگو با خبرنگاران – بخش اخبار حوادث خوزستان، با اشاره به حادثه رانش کوه در بامداد دوشنبه (30 بهمن‌ماه) در منطقه نفتک مسجدسلیمان و تخریب چند منزل مسکونی در این منطقه اظهار کرد: علی‌رغم اینکه ممکن بود ورود به این منطقه منجر به تلفات شود، ولی همه نیروهای امدادی فورا پس از این حادثه وارد عمل شدند. خوشبختانه در این حادثه تلفات جانی نداشتیم و تنها چند نفر به صورت سطحی مصدوم شدند.

وی افزود: تقریبا حدود 27 منزل مسکونی در این حادثه دچار خسارت 30 درصد تا 100 درصدی شدند که فورا این خانوارها در سالن مدیریت بحران شهرستان اسکان اضطراری داده شدند.

فرماندار مسجدسلیمان ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای هماهنگی مدیریت بحران مقرر شد که تعدادی منزل برای این خانوارها اجاره شود تا در این منازل به صورت موقت اسکان داده شوند.

گروئی با بیان اینکه باید دیگر منازلی که در منطقه نفتک در خطر رانش کوه قرار دارند نیز تخلیه شوند، گفت: از امروز(چهارشنبه) تا حداکثر یک هفته دیگر باید برای خانوارهایی که منازل آنها دچار خسارت شده و یا در معرض خطر هستند، حداقل 20 تا 47 منزل اجاره شود.  

وی عنوان کرد: همچنین تسهیلاتی در قالب کمک‌های بلاعوض و تسهیلات کم‌بهره به خانوارهای دچار حادثه اختصاص داده خواهد شد تا پس از آواربرداری، عملیات ساخت مجددا انجام شود.

فرماندار مسجدسلیمان با بیان اینکه ممکن است پس از این اجازه ساخت منزل در منطقه نفتک داده نشود، تصریح کرد: علاوه بر برآورد خسارت این حادثه، امروز کمیته فنی با حضور دستگاه‌های اجرایی و کارشناسان اداره‌کل زمین‌شناسی خوزستان تشکیل شد تا در خصوص وضعیت این منطقه، کارهای فنی و نمونه‌برداری انجام شود زیرا اگر به صورت غیراصولی کوه برداشته شود، احتمال دارد در حوادث احتمالی بعدی تلفات زیادی داشته باشیم.

منبع : ایسنا

امتیاز دهید