آموزش حیوانات و جاندارن و طبیعت

کدام حیوان ایستاده می خوابد

  • کدام حیوان ایستاده می خوابد ؟

امروز در بخش آموزش مدارس و طبیعت خوزستان خبر به این موضوع می پردازیم تا بدانیم که کدام حیوانات به صورت ایستاده می خوابند.با ما همراه شود.

 

اگر شما هم اسامی سراغ دارید در لیست اضافه کنید.

 

  •  آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان ایستاده خوابید؟
  • آیا اصلا می‌شود ایستاده به خواب رفت یا نه؟

شاید بتوان ایستاده به خواب رفت، اما مطمئن باشید که پس از اندک زمانی تعادل خود را از دست خواهید داد، زیرا ما انسان‌ها در زمین نمی‌توانیم ایستاده روی 2 پا به خواب برویم البته شاید این موضوع در فضا که نیروی جاذبه ندارد، امکان‌پذیر باشد، هرچند که ایستاده خوابیدن برای ما انسان‌ها سخت است، بد نیست بدانید برخی حیوانات قادرند ایستاده و روی پاهای خود به خواب بروند بدون آن که تعادل خود را از دست بدهند.

در میان جانوران، ایستاده و عمودی خوابیدن از امتیازات حیوانات بلند و دراز و سنگین است، زیرا جانداران بلندقد و سنگین نمی‌توانند روی زمین بخوابند و اگر بخواهند این کار را انجام دهند به راحتی نمی‌توانند روی پاهایشان بلند شوند و هنگام خطر نیز قادر نخواهند بود به آسانی از روی زمین بلند شده و فرار کنند.

بعکس خوابیدن روی زمین و در میان بوته‌ها برای حیوانات دیگر مخصوصا جانداران کوچک‌تر نوعی امتیاز است، چراکه این حیوانات به راحتی هنگام خطر می‌توانند فرار کنند و مخفی شوند. از میان جاندارانی که ایستاده می‌خوابند می‌توان فیل‌ها، گورخرها، اسب‌ها و زرافه‌ها را نام برد که همگی دارای قدی بلند و جثه‌ای سنگین هستند. از بین پرندگان نیز می‌توان فلامینگوها را نام برد که ایستاده می‌خوابند. از آنجا که فلامینگو‌ها اغلب در مرداب‌ها و بسترهای تند و تیز و نمکزار زندگی می‌کنند، نمی‌توانند دراین مکان‌ها در آب نشسته یا بخوابند. برخی دیگر از پرندگان مانند جغدها نیز روی شاخه‌های درختان به صورت عمودی و ایستاده می‌خوابند. این پرندگان برای حفظ وزن و تعادل خود روی درخت، پنجه‌ها و چنگال‌های خود را دور شاخه‌ها قرار می‌دهند تا هنگام خواب به زمین سقوط نکنند.

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها