آموزش حیوانات و جاندارن و طبیعت

کدام حیوان نمی تواند زبانش را در بیاورد

کدام حیوان نمی تواند زبانش را در بیاورد ؟

جواب این سوال تمساح یا کروکودیل  است.

محل قرار گرفتن زبان تمساح در پشت گلوی آن است که برای کنترل میزان ورود آب به بدن و جلوگیری از ورود آب به دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
زیست‌شناسان بر اساس آخرین بررسی‌های خود دریافتند تمساح‌ها نمی‌توانند زبان خود را تکان دهند و این در حالی است که پیش از این مشخص شده بود این دسته از جانوران قادر به حرکت افقی دهان خود نیستند و فک آنها فقط به صورت عمودی حرکت می‌کند.
بررسی‌های علمی نشان داد تمساح‌ها بخش اعظم عمر خود را زیر آب می‌گذرانند و زبان ثابت در دهان آنها کمک می‌کند تا راه گلو بسته بماند و از این طریق آب وارد سیستم تنفسی آنها نشود. بر خلاف دیگر گونه‌های جانوری، زبان تمساح‌ها هیچ نقشی در فرآیند غذا خوردن آنها ایفا نمی‌کند.
تمساح‌ها به طور کامل گوشت‌خوار هستند و در رژیم غذایی خود هیچ گونه ماده گیاهی را مورد استفاده قرار نمی‌دهند. این جانوران به صورت بومی در آفریقا زندگی می‌کنند و البته به مرور زمان در دیگر نقاط جهان هم حضور دارند.
تمساح‌ها از جمله پستانداران بزرگ محسوب می‌شوند و روش شکار توسط آنها به این صورت است که توسط آرواره‌های قدرتمند خود یک ضربه محکم و ناگهانی را به طعمه وارد می‌کنند تا از این طریق حیوان را در کوتاه‌ترین زمان از پا دربیاورند.
در مجموع، محل قرار گرفتن زبان تمساح در پشت گلوی آن است که برای کنترل میزان ورود آب به بدن و جلوگیری از ورود آب به دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها