انجمن

انجمن خودرو پلاک اروند | سامانه مدیریت خودرو

14 اسفند 1397 | مرخصی 2500 سی سی و سفارش آمريكا براي عيد امسال آزاد شد

13 آبان 1397 | خروج خودروهای وکالتی، آمریکایی و بالای 2500 سی سی از چرخه پلاک گذر موقت مرخصی

مرخصی خودرو های سفارش امريكايی پلاک اروندی بدون هيچ محدوديتي آزاد شد

مرخصی خودرو های سفارش امريكايی پلاک اروندی بدون هيچ محدوديتي آزاد شد | شهریور 1397

اعطای مرخصی به خودروهای بالای 2500 سی سی | شهریور 1397

هر گونه سوال را در بخش نظرات ارسال کنید ما سریعا به شما پاسخ می دهیم

22 مرداد 1397 – مرخصی خودروی اروندی در شهريور ماه | هم اكنون در واحد اهواز قابل دریافت است

8 مرداد 1397 -0 تا 100 مرخصی خودروهای پلاک اروندی | نحوه مرخصی پلاک اروند

8 مرداد 1397 – آخرین وضعیت مرخصی پلاک اروندی 

3 مرداد 1397 -واردات خودرو در منطقه آزاد اروند ثبت سفارشی و  مــحــدود می شوند و این یعنی واردات اروندی فقط محدود به نمونه های پلاک‌ ملی مثل سوناتا سانتافه اینا میشه! (فـقـط)ماشین هایی که پلاک ملی میشن میشه وارد منطقه آزاد اروند کرد.

31 تیر 1397 – فیلم ناراحتی مردم و بی نظمی در مرکز مرخصی پلاک اروند اهواز

31 تیر 1397 –  مشاهده مشکلات پلاک گذاری خودرو های پلاک اروندی از زبان کاربران خوزستان خبر

25 تیر 1397 – ثبت سفارش خودرو قانون جديد گمرك برای منطقه آزاد اروند

ثبت سفارش خودرويی قانون جديدي است كه گمرك براي منطقه ي آزاد اروند وضع كرده است،و صحبت ثبت سفارش پيش از اين ها بوده،در حال حاضر سوله شماره گذاري خودروها را پلاك ميكند ولي درب خروج گمرك اجازه خروج را نميدهد! و خودروهاي پلاك شده پشت در مانده اند.

12 تیر 1397 – ترخیص خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند در اهواز

به گزارش خوزستان خبر به نقل از روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات خوزستان، ترخیص خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند از سه‌شنبه 12 تیرماه در مرکز صدور مرخصی خودروهای منطقه آزاد اروند واقع در اهواز واقع در سه‌راه خرمشهر انجام می‌شود. بر اساس این گزارش، این مرکز از ساعت ۸ صبح خدمات‌رسانی لازم در این زمینه را انجام می‌دهد، به همین منظور شهروندان می‌توانند برای صدور مرخصی خودروهای پلاک اروندی خود به این مرکز مراجعه کنند.

6 تیر 1397 – دریافت مرخصی پلاک اروند با وکالت نامه

5 تیر 1397

سوال هاي زيادي شده كه چرا خودروهاي بالاي ٢٥٠٠ سی سی ترخيص نميشوند و تا كي بايد منتظر ماند تمام مالكين اين خودروها حق دارند ،نزديك به ٦ماه است كه خودروهاي زير نور مستقيم آفتاب،خاك،بارون و … قرار دارند ولي جواب واضح است؛ خودروهاي بالاي ٢٥٠٠ سي سي براي سيستم جديد پلاك گذاري مناطق آزاد تعريف نشده است و ديگر هم نميشه اين نوع خودروها را وارد كرد ولي بر اساس تجربه اي كه تو گمرك داشته ام اين خودروها كه كف گمرك خرمشهر هستند با تبصره اي ترخيص ميشوند و واردات بعد از اون رو تحت هيچ شرايطي پلاك نميكنند.

4 تیر 1397

شروع روند پلاك گذاري بعد از توقف ٤ ماهه.تعويض نام و پلاك خودروهاي اروند پس از وقفه اي طولاني از سر گرفته شده و طبق نوبت هاي ثبت شده در حال انجام ميباشد،خداروشكر پلاك به اندازه كافي موجود است و اين روند با سرعت بالا در حال پيگيري است.

30 خرداد 1397 – نحوي جديد مرخصي خودروي اروند توسط گمرك خرمشهر از اول تير ماه شنبه ٢تير 
مرخصي خودروهاي اروند از سر گرفته شده است و هر شخصي كه تمايل به گرفتن مرخصي دارد ميتواند اقدام كند هرچند كه قوانين بشدت جدي وسخت شده اند مرخصي خودروهاي اروند توسط گمرك ايران(گمرك خرمشهر) مراحل اداري آن انجام ميشود و توسط پليس راهور پلاك به خودرو داده ميشود. شرايط خاص گمرك ايران مرخصي خودرو را به هر طريقي فراهم كرده كه رويه آن به شكل زير است.:

• مراجعه حضوري مالك خودرو در گمرك خرمشهر و دريافت نوبت الزامي ميباشد
  • ضامن چك به مبلغ ٣برابر خودرو مينويسد
  • تعهد محضري ضامن خودرو و مالك مبني بر متعهد شدن به خروج موقت خودرو
  • ثبت مدارك خودرو در قسمت انفورماتيك گمرك خرمشهر و دريافت كد رهگيري
  • حضور در سوله جديد مرخصي خودرو گمرك خرمشهر
  •  دريافت پلاك گذر يك ماهه با تاريخ انقضا
    هزينه ها:
  • 50.000 تومان براي گمرك
  • 65.000 تومان محضر جهت وكالتنامه محضري
  • 200.000 تومان در سوله امور مالي
  • 145.000 تومان بابت پلاك و عوارض

قوانين مهم مرخصي جديد خودرو به شرح زير است:

• به خودروهاي بالاي ٢٥٠٠ سي سي مرخصي تعلق نميگيرد
  • به خودروهاي ساخت آمريكا،برند آمريكا و سفارش آمريكا مرخصي تعلق نميگيرد
  • مراجعه حضوري جهت نوبت و حضور مالك خودرو الزامي است.
  • ضامن چك به مبلغ ٣برابر خودرو مينويسد
  • تعهد محضري ضامن خودرو و مالك مبني بر متعهد شدن به خروج موقت خودرو
  • ثبت مدارك خودرو در قسمت انفورماتيك گمرك خرمشهر
  • دريافت كد رهگيري
  • حضور در سوله جديد مرخصي خودرو گمرك خرمشهر
  • دريافت پلاك گذر يك ماهه با تاريخ انقضا

مدارك و شرايط جديد أخذ مرخصي خودروهاي اروندي،تير ٩٧

هيچ مرخصي براي خودروي آمريكايي و حتي سفارش آمريكا تعلق نميگيره  

22 خرداد 1397

نقل انتقال خودرويي يا تعويض پلاك جهت تغيير نام مالك خودرو ميباشيد به معني تغيير پلاك قديم به جديد نيست . پس از شش ماه انتظار بالاخره نقل و انتقال خودروهاي پلاكاروند جهت تعويض پلاك و مدارك خودرو از هفته ي جديد استارت خواهد خورد دوستان طبق نوبت ثبت شده در سيستم پيش خواهد رفت و كساني كه از قبل ثبت نام كرده اند در الويت قرار دارند

16 اردیبهشت 1397

قوانین مرتبط با واردات خودرو در سال گذشته باعث شده است تعرفه واردات خودرو افزایش یافته و واردات برخی خودروها عملا ممنوع شود. در دستورالعمل واردات خودرو تعرفه واردات خودرو با حجم موتور 1000 تا 1500 سی‌سی از 40 درصد به 55 درصد، تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور 1500 تا 2000 سی‌سی از 55 درصد به 75 درصد و تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور 2000 تا 2500 سی‌سی نیز از 55 درصد به 95 درصد افزایش یافته و طبق این دستورالعمل واردات خودروهای با ارزش گمرکی بیش از 40 هزار دلار نیز ممنوع اعلام شده است. به این ترتیب واردات برند پورشه به کشور متوقف شده و در برندهایی همچون بی‌ام‌و، بنز و لکسوس نیز تنها مدل‌های پایه و ارزان‌تر از 40 هزار دلار، امکان ورود به کشور را خواهند داشت. برندهایی همچون سیتروئن، رنو، هیوندای، تویوتا، نیسان، سانگ‌یانگ، کیا، میتسوبیشی و دی‌اس نیز همچون گذشته امکان ورود به کشور را خواهند داشت.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “35”

1. Philipjig گفت:

Dear Muslim,
    Among your monthly business bills is the unexciting – paper, printer ink, phone lines. But what if there could be something among these payments could improve how well Islamic classes were taught, or how secure your local Mosques are?

The Messenger of Allah, peace and blessings be upon him…

“Whoever builds a mosque for Allah, then Allah will build for him a house like it in Paradise”

But this isn’t about simple donations. This is about making a real, tangible difference.

Tangible differences like the secure door that was funded for Madina Masjid, in Rochdale – which is keeping the Mosque safe, following two break-ins over the two months previous.

Making charity donations benefits your business. It shines a light on the positive ways in which your company supports the local community.

Funding our projects with a monthly donation provides you with a SHARE of the reward whenever someone prays Salah, recites Quran and does Tasbeeh in the mosque.

We share our thanks and the gratitude of our Mosque worshippers – in advance.

Please feel free to contact us directly to talk about the ways in which your monthly support could change our local Mosques and communities for the better.
    ?
    Messenger of Allah (peace and blessings of Allah be upon him) said…
    “Allah said: ‘Spend, O son of Adam, and I shall spend on you.’”

2. Templeton گفت:

Hello! khuzestankhabar.ir

We suggest

Sending your commercial offer through the Contact us form which can be found on the sites in the contact section. Contact form are filled in by our application and the captcha is solved. The profit of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method increases the chances that your message will be open. Mailing is done in the same way as you received this message.
    Your commercial proposal will be seen by millions of site administrators and those who have access to the sites!

The cost of sending 1 million messages is $ 49 instead of $ 99. (you can select any country or country domain)
    All USA – (10 million messages sent) – $399 instead of $699
    All Europe (7 million messages sent)- $ 299 instead of $599
    All sites in the world (25 million messages sent) – $499 instead of $999

Discounts are valid until April 30.
    Feedback and warranty!
    Delivery report!
    In the process of sending messages we don’t break the rules GDRP.

This message is automatically generated to use our contacts for communication.

Best wishes

3. Just wish to say your article is as astounding. The clarity
    to your publish is simply cool and that i can think you are a professional on this subject.
    Well along with your permission allow me to grab your RSS feed to stay updated with impending post.
    Thank you 1,000,000 and please keep up the enjoyable work.

4. دیناروند گفت:

سلام خسته نباشيد با سپاس فراوان كه شما بيشتر به فكر مردم بدبخت وستم ديده خوزستان هستيد بخدا من سه ماه وام گرفتم الان دوقسطش رو دادم با سود بالا ولي هنوز هيچ خبزي از ماشين نيست فردا هم ما يك ريال نداريم واسه انبارداري بديم اونا هم ميخوان پول زور بگيرن بازم ماشين تو پاركينگ ميخوابه تورو خدا به گوش مسولان نالايق وبيخيال برسونيد
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

5. کمالوند گفت:

سلام من اهل خرم اباد هستم و میخوام به خوزستان بیام . میخواستم بدونم میشه اروندی بگیرم برا خوزستان . شهر شوش . عوارض نداره ؟ مرخصی چند روزه میتونم بگیرم برای اینکه بیام خرم اباد و برگردم . سالی چند روز مرخصی دارن . و بعضی میگن مرخصی ۴۵ روز در سال هستش . اگه این مرخصی تموم بشه و من دو روز یا سه روز بعدش برگردم چی میشه ؟ بعد مرخصی هاش رو میگن پیوسته هستش یعنی اگه اومدی و برگشتی دیگه مابقی مرخصی میپره . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

1. خوزستان خبر گفت:

سلام.تمام مواردی که شما گفتید درست است.یعنی شما در تمام شهر های خوزستان می توانید تردد کنید.بدون مشکل.مرخصی سه 15 روز است که در مجموع می شود 45 روز .اگر بیش از مرخصی بمانید و متوجه شوند جریمه خواهید شد.

6. حسین گفت:

سلام. لطفا در مورد خودرو های اروندی در گمرک خرمشهر یه کاری کنید قانون را یک شبه تغییر دادند من مصرف کننده چکار باید می کردم؟
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

7. بهروز گفت:

🔹با سلام. بیش از صد میلیون با وام و قرض و فروش ماشین تهیه کردم. یه خودرو اروندی خریدم تا عید خانواده ام را ببرم یه گوشه کناری. ولی کام من و خانواده ام رو تلخ کردن.
    بخدا دارم سکته میکنم. تغییر حال و روزم کاملأ مشهودِ. همه میگن چت شده. بابا به کی بگم اگر قرار بود قانون تغییر کنه نباید قبلش اطلاع رسانی کنن. این کارها مصداق کامل ظلمِ.
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

8. ناشناس گفت:

سلام خسته نباشید. ۲ ماهه یک دستگاه خودرو به قیمت 70 میلیون خریداری کردیم الان ۲ماهه که پول ما خوابیده و از ماشین خبری نیست با توجه به وضعیت آب و هوا روز به روز گرمتر و آفتاب شدید تر خواهد شد رنگ ماشین هم مشکیه که خیلی تاثیر داره الان هیچکس پاسخگو نیست . 4هزار ماشین اونجاس حرف همه همینه . حداقل یه تاریخ مشخص کنید برای ترخیص
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

9. علی گفت:

ضمن عرض ادب سلام و درود فراوان . الان نزدیک به پنج ماهه که خوروییی اروندی خریداری نموده ام ولی هر روز میگن گمرک پلاک نمیده. اخه چرا پلاک نمیدن دلیلیش چیه ؟ خب مگه منطقه ازاد حق ما مردم خوزستان نیست؟ پس چرا مسئولین دست رو دست گذاشته اند و کاری نمیکنند؟ خواهش میکنم فکر به حال ما بکنند. مگه شعار ما، حمایت از مردم نیست؟ پس چرا همه سکوت کرده اند؟ ممنون و سپاس
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

10. آرش گفت:

با سلام دیر ورود کردید به این موضوع اما بازم سپاس از اینکه توجه فرمودید. معضل ایجاد شده ماحصل عدم مدیریت آقایان به اصطلاح مدیره که دامن گیر ما مردم مظلوم خوزستان شده…..بنده سه ماهه ماشین زیر پامو فروختم و کلی وام گرفتم به امید اینکه تو این شهر نا امن و بدون امکانات دلخوش به یه ماشین خوب باشیم اما الان 3 ماهه ماشین توی گمرک در حال خاک و آفتاب خوردنه و روزانه 50 هزار تومان پول انبارداری هم گریبان گیر ماست. عدل اینه! اینه مملکت داری؟! آقایون خون مردم به جوش اومده. دیرتر بجنبید دودش چشم خیلیا رو کور میکنه !!
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

11. دکی گفت:

سلام . از آذر ماه سال 96 خودروی اروندی خریدم و مدارک خود را جهت پلاک جدید و انتقال سند به شرکت مستقر در کیلومتر 3 اهواز دادم و هزینه هم پرداخت کردم ولی متاسفانه تا کنون کار من انجام نشد . پاسخشان این است که پلاک گذاری متوقف شده است . با توجه به اینکه من از مالک قبلی وکالت دارم و وکالت در حال باطل شدن است خواهشمند است درد و صدای ما را به گوش ناشنوای برخی مسئولین بی لیاقت استان برسانید
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

12. خریدار خودرو اروندی گفت:

🔹سلام. من يك ماشين خريدم ولا ٣ماهه كه خوابيده گمرك لطفا خواهش ميكنم ازمسئولين كه در منطقه ازاد شاغل هستن ي فكرى به حال ما بكنن خودشونو بزارن جاى ما اگه يك ماشين باكلى وام وقرض بخرن اونم توى اين هواى گرم بخوابه توى اون پاركينگى كه نه سايبانى داره و نه چيز ديگه ای چه به حال روزشون ميشد؟ بخدا ديگه روم نميشه جلوى خانوادم بشينم پسرم وخانمم هروز ميگن بابا ماشينون كجاست؟ چرا نمياريش بريم باهاش بيرون؟ ازتون خواهش ميكنم ي فكرى بحالمون بكنيد دل خوشى ما خوزستانيها چيه با اين اب وهوایی كه داريم لطفا به فكر ماباشيد. اقاي شريعتى استاندار محترم خوزستان خودتونو بزارين جاى ما باتشكر!
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

13. خبر نگار گفت:

🔹شایعه شده نمایندگیهای خوردروسازان داخلی (لگن سازان داخلی) عامل این قضیه هستند و با تطمیع مدیران استانی از پلاک گذاری جلوگیری می کنند تا مردم از خرید خودروهای خارجی دلسرد شوند
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

14. لیلا گفت:

با سلام. من يه وارد كننده خودرو در خرمشهر هستم. الان نزديك ٨٠ روزه به خدا ٥ تا ماشينم تو گمرك افتاده و هيچ كي تا الان به غير از قول وعده هيچ كاري نكرده. به خدا ماشينام نابود شدند،مشتري ها بدبخت با وام هزار بدبختي ماشين خريدند چرا كسي به بدبختي ما نگاه نميكنه. يه مقدار سرمايه داشتيم خواستيم حلال كار كنيم الان نابود شديم به خدا. پول كمي نيست به خدا. مسئولين كجاييد به خدا خسته شديم. يكي دلش برا ما بسوزه. خسته شديم از اين كه هر روز ميگند فردا خروج ميكنه و بگيم خدا كنه اين دروغ راست باشه
    #خودروهای‌_در‌_گمرک_مانده

15. حسام گفت:

سلام ممنون از سایت خوب شما. الان حدود ٢ ماه شده ماشينم كف گمرك و فقط دارم قسط وامي رو ميدم كه بخاطر خريد ماشين گرفتم ، فردا ميخام برم خرمشهر يا داستانم رو حل ميكنن يا صاحب اونجا رو بهم نشون بدن ، اگه صاحب نداره كه ماشين رو ميارمش بيرون اگه داره هم بگه مشكل چيه كه انقدر طولش دادن
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

16. مرتضی گفت:

سلام. 3ماه پیش پرایدم رو فروختم وام گرفتم ی ماشین49 میلیونی خریدم تا حالا 3تا قسط از وامم دادم ولی خبری از ماشین نیست.انتشار این پیام ها به تنهایی دردی دوا نمیکنه شاید مسئولین محترم نمیفهمن با تصمیماتشون چه تاثیری ممکنه روی مردم بزارن خورنا به مسئولین ملی دولت بی تدبیر بفهمونه چطوری مردم رو ناامید میکنن این چه وضع مدیریته اینقدر با روح و روان مردم بازی میکنن هر تصمیم ناجوری میاد به ذهن آدم
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

17. سس گفت:

من کار انتقال سند خودروم چهار ماهه معطل مونده و وکالتی که از صاحب قبلی گرفتم باطل شده و برای تمدید وکالت باز از من پول میخاد. … شما بگید تا کی باید تاوان عدم درک مسئولین رو بدیم. … بابا من اصلا ایرانی نیستم من اهل سوریه هستم . من عراقیم من لبنانیم. … باورکنید اینقدر که به فکر بیرون مرز هستن به فکر اوضاع فلاکت بار ما نیستند
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

18. ### گفت:

با سلام. با پول بازنشستگی بعد از ۴۰ سال خدمت در ارگان‌های استان خوزستان خواستیم یک ماشین ایمن سوار بشیم که در این خاک ، گرما ، شرجی حداقل کولرش کار کنه
    اما به لطف مسئولین و قانونهای یک شب نه تنها عید خود را بدون ماشین سپری کردیم و عید شادی و سال خوبی شروع نکردیم بلکه دچار استرس و ضربات روحی بسیاری شدیم
    لطفا خواهشا تنها دلخوشی استان رو نگیرید
    ده ها هزار نفر مهاجرت از استان فقط در ۳ سال اخیر بدون دلیل نیست!
    #خودروهای‌_در‌_گمرک_مانده

19. داوود گفت:

باسلام خدمت همه مردم بدبخت خوزستان الان چندماهه ماشینا توگمرک موندن و میگن پلاک نیست من یه ماشین وکالتی خریدم از شانس بد من فروشنده تو عید تصادف کرد و رحمت خدا رفته حالا من باید صبر کنم تا انحصارورثه تمام بشه اما از الان دوتا پسر فروشنده پیام دادن نفری پنج میلیون میگیریم وسند بنامت میکنیم ایا انصافه بخاطر کوتاهی مسولین من ضرر کنم? ایا فقط بخاطر رونق ایرانخودرو و سایپا ما باید بدبخت بشیم?چرا این دوتا شرکت کیفیتشون نمیبرن بالا که ما سراغ ماشین خارجی نریم
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

20. کاربر گفت:

با عرض سلام خدمت مسئولان محترم . حال خودم مشکل بزرگی دارم که دست . چون اینطور که معلومه مسئولین. نمیخوان به داد مردم برسن. تکلیف ما چیه چرا به ماشینای داخل گمرک پلاک نمیدن. الان نزدیک به پنج ماهه که خودروی اروندی خریداری کرده ام اما هر وقت پیگیر میشم میگن گمرک پلاک نمیده. خواهش میکنم مسئولین فکری راجع به این مسئله بکنند،
    والا ما هر چه پول داشتیم دادیم جا ماشین حتی قرض هم کردیم، دیگه پولی نداریم که بدیم. حق مردم خوزستان نباید این باشه
    ما همه ی اینها از کم کاری نماینده ها میبینیم.
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

21. کاربر گفت:

با سلام. بنده وارد کننده خودرو هستم حدود ۲ ماه چند هفته ای هست که خودروهای ما کف گمرک خرمشهر در حال خاک خوردن. مسئولین که به فکر ما نیستن خودمون هم که با فروش ملک و وام و ثبت شرکت کاری دست پا کردیم واقعا زیر فشار در حال خورد شدن هستیم هزینه بالای انبار داری و قسط های که نتوانستم پرداخت کنم و اجاره دفتر که قادر به پرداخت آن نمی باشم و این تنها مشکل بنده نیست و مشکل تمام واردکنندگان خودرو میباشد. مسئولین خوزستان امید مردم مظلوم خوزستان را برای ماندن در خوزستان نا امید نکنید. با تشکر
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

22. کاربر گفت:

سلام و خسته نباشی. تمام کارای قبل عیدم لنگ موند. عید رو به دلمون خون کردن. الانم خانمم تحت نظر پزشک که درمونده بدون ماشین موندم. مشکل سر کار رفت بماند.
    مشکل اورژانسی هم بماند. مثل اینکه هیچ کس مردم براش مهم نیست. مثل اینکه اصلا مسئولی نداریم.
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

23. ناشناس گفت:

🔹باعرض سلام وادب و احترام.بنده كارمند هستم و مانند اكثر شهروندان خوزستاني بعد از كلي زحمت و دويدن دنبال وام و فروش طلاي موجوددر خانه و استفاده از همه سرمايه اي كه ميتوانستم جمع كنم،با خيال اينكه بعد از مدتها ميتوانم ماشين خوبي سوار شوم،اكنون بعد ازگذشت دو ماه ازورود ماشين اينجانب به انبار گمرك و پرداخت همه هزينه هاي ترخيص(هزينه پلاك نيز واريز شده است)كه حدود ١٥ ميليون تومان بوده،تا كنون ماشين تحويل اينجانب نشده است.من نميدونم كجا بايد برم پيگيري كنم آخه چرا قبل از ورود ماشين به همه اعلام نميكنن كه شرايط جديدي براي ترخيص وجوددارد.يكي به دادما برسه.
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

24. ناشناس گفت:

#صدای_مردم

🔹من سمندم را بعد خرج های بسیاری که برام تراشید فروختم و با گرفتن وام بانکی با شرایط سختی که گذاشتن و سود بالا و پس انداز چندین ساله خود، اقدام به خرید ماشین اروندی کردم که متاسفانه ۳ ماه ماشینم توی گمرک خوابیده بعلت وضع قانون یک شبه در گمرک و طعم دهه فجر که نماد کشور ماست و عید نوروز را به ما و خانوادم تلخ کرده است. آیا صحیح است که با وجود زندگی در جهنم خوزستان، باز هم محدودیت های جدیدی به ما تحمیل بشه، امیدوارم فقط چند دقیقه مسئولین و نماینده ها خودشون را جای ما بگذارند. اگر مسئولین به فکر مردم هستند، الان وقت عمل و گره گشایی است. ممنونم از خورنا که این درد دل من و بیش از ۲۰۰۰ خانواده خوزستانی را در کانالش گذاشت تا به گوش مسئولین در خواب مانده برسد.
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

25. ناشناس گفت:

با سلام و تشكر از مسولان خوب كانال خبرگزاري خورنا،درد دل بنده هم مثل بقيه عزيزان ،فقط اينو مي خوام بگم اگه اين مساله مشكل كلان شهرهاي ديگه مانند اصفهان،كرج ،تبريزيا مشهد بود ايا اينقدر طول مي كشيد؟ متاسفانه از نجابت و صبوري مردم شهيد پرور خوزستان سو استفاده ميشه و علرغم تلاش مسولان محترم استان و چندتن از نمايندگان مجلس و سايرعزيزان متاسفانه هنوز مشكل پابرجاست و بيش از چند ماهه كه ماشينها تو گمرك خوابيدن ،مگه قاچاق وارد شدن يا خلافي دارن كه بايد اينطور زير خاك و بارون و افتاب داغ خوزستان باشن ،خواهش ما اينه مسولان محترم استان و گمرك از حق وحقوق هم استاني هاي خودتان بيشتر دفاع كنيد تا زودتر مشكل حل شود ،اين ديگه ريز گرد و …نيست كه بگيم زمان بر و ….يه ابلاغيه از هيات محترم وزيران مي خواد كه ماشينا ترخيص بشن
    #خودروهای_در_گمرک_مانده

26. ناشناس گفت:

*چهار. هزارخودروی اروندی در کمرگ خرمشهر زیر خروار خاک و بی تدبیری!*

💠باگذشت حدود بیش از چهار ماه از ابلاغ مصوبه 96/5/18 هیات وزیران پیرامون اسقاط خودروهای خارجی وارد از مبادی مناطق آزاد و افزایش 10 درصدی ارزش گمرکی ، تاکنون حدود 4 هزار خودروی خریداری شده از سوی شهروندان خوزستانی به ارزش میلیاردها تومان بدلیل بی تدبیری و عدم پیگیری مدیریت استان در گمرک خرمشهر زیر خروارها خاک و اینک طوفان و باران و آفتاب سوزان در حال فرسودگی و اتلاف می باشد

💠استانداری خوزستان علیرغم وعده نامه نگاری با معاون اول رئیس‌جمهور اما همچنان در مقابل حقوق شهروندان و از بین رفتن سرمایه های آنان بی تفاوت بوده و خبری از نتیجه پیگیری ها و مکاتبات مورد ادعا نیست.

💠از سویی مدیران منطقه آزاد اروند نیز بدلیل برخی منافع حاصل از افزایش 10 درصدی ارزش گمرکی هیچ تحرکی از خود در این راستا نشان نداده و با تعلل در صدد عملیاتی شدن مصوبه خلاف واقع هیات وزیران در حق شهروندان خوزستانی می باشند.

💠لازم به یادآوری است براساس مصوبه هیات وزیران صدور پلاک جدید در مناطق آزاد منوط به اسقاط پلاک های قدیمی و افزایش 10 درصد حق گمرکی برای خودروهای وارFT4ZRnzawکشده است .

💠شرط اسقاط گذشت 15 الی 20 سال از عمر خودروی خارجی وارد از مبادی مناطق آزاد است که بدلیل عمر کمتر از 5 خودروهای اروندی این مصوبه شامل استان خوزستان نمی شود از سویی اعمال 10 درصد ارزش گمرکی ، موجب گرانی خودرو از حدود مبلغ 30 الی 50 میلیون تومان خواهد شد.

💠اکنون انتظار می رود ، نظر به عدم شمولیت مصوبه دولت برای خودروهای اروندی ، استاندار خوزستان در راستای حفظ تنها حق و امتیاز شهروندان این خطه پر رنج و محرومیت پیگیری و تلاش کند و نمایندگان مجلس از طریق وزیران مطالبات مردم را دنبال كنند

27. اروندپلاک گفت:

خوزستان با مشکلات و محدویت های فراوان اعم از هوای ناسالم، آب شرب ناسالم، هوای بسیار گرم، آلایندگی های صنعتی، و عقب افتادگی ها که شامل جنگ زدگی، تعطیلی های پی در پی … دیگر حرف ها تکراری شده است، صدایی نمی رسد، ناامید شده ایم، لااقل انگشت در لانه زنبور نکنید!!!!

قوانین جدیدی که در جامعه وضع میشود، بر حسب نوع فعالیت می بایست زمان مکفی برای تغییرات و سازگاری به صنف و فعالان مربوطه داده شود. قانون اسقاط برای خودروهای مناطق آزاد ناگهانی وضع شد یا ناگهانی اعلام شد؟ !!! تنها دلخوشی مردم خوزستان برای زیستن و کار کردن در این جهنم مشکلات، همین خودروهای اروندی می باشد.

قوانین زیادی در گمرکات جمهوری اسلامی تغییر میکند که همیشه شاهد بنرها و پلاکاردهایی در سطح گمرک و منطقه آزاد مربوطه و غیره بوده ایم. حال این سوال پیش می آید چرا در مورد قانون اسقاط هیچ اطلاع رسانی و بنری … را شاهد نبودیم؟ !!! . حتی به صنف بنگاه داران وصنف های مربوطه و فعالان اقتصادی این امر هم هیچ نامه ای ارجاع نشده است؟ !!. حال سوال فوق را از مسئولین مربوطه در گمرک و نمایندگان مردم و استانداری و … پرسیده ایم که جواب های شنیدنی و البته قابل تاملی به دست آمده است :
    ۱- جواب همیشگی و روزانه که از میانه ی بهمن ۹۶ : هیچ مشکلی نیست فقط پلاک تمام شده از روز دوشنبه یا چهارشنبه شروع به ترخیص میکنیم!!
    ۲- اواخر بهمن ۹۶: نامه ی اسقاط محرمانه بوده و اجازه اطلاع رسانی نداشتیم !!!!
    ۳- اوایل اسفند ۹۶: نگران نباشید، در دست اقدام است و بزودی قانون اسقاط حذف و ماشین ها خروج میشوند.
    ۴- میانه ی اسفند ۹۶: تا آخر سال هرچه می خواهید وارد کنید، ماشین های تا قبل از سال ۹۷ همگی بدون اسقاط پلاک می شوند، و تا آخر سال ۹۶ این صحبت ها ادامه داشت.
    ۵- اواخر اسفند ۹۶: خبرهای خوب در راه است و این هفته همه ی ماشین ها خروج میشوند.
    ۶- ۲۸ اسفند ۹۶: مشکل حل شده و خودرو ها از پنجم فروردین شروع به ترخیص خواهند شد.
    ۷- ششم فروردین ۹۷: بدلیل اینکه راهور آماده باش برای تردد نوروزی مسافران در جاده های کشور است، از روز چهاردهم فروردین شروع بکار میکنیم.
    ۸- چهاردهم فروردین ۹۷: دولت تعطیل است و از هجدهم فروردین شروع بکار میکنند.

و این قصه همچنان ادامه دارد …
    این جواب ها و نقل و قول ها و صد ها جواب دیگر مسئولین رتبه یک استان خوزستان و گمرک چه چیزی را به ما و مردم ثابت می کند؟ خوب است از دیدگاه مردم (۲۵۰۰ خانواده فقط در خوزستان) ، نگاهی به برداشت های مردم از این پاسخ های مسئولین بیاندازیم:

+ مردم آزاری و سرگرم کردن مردم
    +بازی با اعصاب و روان مردم با آن همه مشکلات و وادار کردن آنها به اعتراضات و اعتصاب های خیابانی و نهایتا بی راهه … که حاصل از دروغ گویی و وعده های پوچ است
    +ایجاد بار منفی در این خانواده ها و انتقال به سایر مردم نسبت به مسئولین بالاتر جمهوری اسلامی
    +انداختن آنها در تله ی بدبختی و فقر و دادگاه و دادگاه کشی (نسبت به بند۴)
    +مختل کردن زندگی مردم که با هزاران قرض و وام اقدام به خرید کرده اند
    +مگر قوانین قبلی مربوط به همین گمرک و قانون گذار نبوده که ناگهانی تغییر کرده و غیر قابل تمدید و یا تجدید نظر است.
    +هزاران برداشت دیگر که شاید خیلی ها نپسندند و برداشت تند کنند

حال از همین مسئولین سوال داریم. بحران چیست؟
    استاندار، فرماندار، نمایندگان منتخب مردم در مجلس و شورای شهر، نیروی انتظامی و … کجا هستید، پس بحران و این همه مشکل چیست؟ پس چه موقع باید خود را به مردم نشان دهید و گره ای از مشکلات باز کنید؟ آیا دست های پشت پرده ای وجود دارد که کاری نمیکنید؟

*مردم آزاری نکنیم که بدترین بلا و درد در دنیا آه و نفرین مردم است، نصیب کسی نشود*

28. حسین گفت:

✉️ نامه سرگشاده مردم شهیدپرور خوزستان

👈🏻از مردم خوزستان
    👈🏻به ریاست محترم جمهور، دکتر روحانی

🔥 *شاید همین امروز هم دیر باشد ولی ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است* 🔥

سلام و عرض ادب خدمت دکتر عزیز و دوست داشتنی

من حرف دل بسیاری از مردم مظلوم خوزستان را می گویم، که روز به روز بیشتر شنیده میشود، و امیدوارم به حول قوه الهی و مرحمت شما، این متن خوانده و دیده شود.
    ما خوزستانیها با سند و مدرک که موجود هم هست، به آقای دکتر روحانی رای دادیم و شعار تا ۱۴۰۰ با روحانی سر دادیم. انتظارات زیادی داشتیم، امیدمان به کلید دکتر روحانی بود ولی … .

خوزستان یکی از آلوده ترین و گرم ترین استان های دنیا از نظر آب شرب، گرد و خاک بی اندازه، گرمای بیش از حد هوا، آلودگی های صنعتی اعم از شرکت نفت، شرکت گاز، صنایع فولاد پتروشیمی ها، ملی حفاری، الکل سازی، توسعه نیشکر و…، تعطیلی های بیش از حد به دلایل بالا می باشد که موجب عقب افتادگی از هرنظر شده است اضافه کنید گرانی، تورم و دیگر مشکلات معیشتی که گریبان گیر همه مردم ایران شده است، و زندگی را بسیار مشکل و گاه غیر ممکن میکند، و موجب مهاجرت تعداد زیادی خانوار در چند سال اخیر از این استان شده است، حتما آمار این مستندات با سند معتبر به سمع و نظرتان رسیده است.

حال آنکه یکی از جاذبه های این استان که اتفاقا باعث زیباتر شدن چهره این استان مظلوم، با آن همه زشتی، آلودگی و گرما … شده است، حضور ماشین های اروندی می باشد که میتوان به جرات گفت در حال حاضر بزرگترین دلخوشی مردم مظلوم این استان می باشد، که اتفاقا باعث کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت و صدمات جدی بدنی شده است.

تعداد زیادی از مردم خوزستان با جمع آوری پس انداز، وام، عیدی و پاداش و … کل سال یا حتی چند سال خود اقدام به خرید خودرو اروندی کرده اند، این بدان معناست که ریال ریال جیبشان را تکانده اند، (در واقع این خریداران همان مردم قشر پایین و متوسط هستند که قرار است در این دولت دیده شوند) که متاسفانه با قضایای جدیدی مواجه شدند، توقف ناگهانی پلاک گذاری بدون اطلاع قبلی.
    این مردم با هزار امید و آرزو و قرض و وام دست به این اقدام زدند، که عید نوروز و تعطیلات بتوانند از آن استفاده کنند و بتوانند بعد تعطیلات با روحیه و انگیزه بیشتری شروع به کار کنند. حال خودتان را جای ایشان بگذارید، پول زیادی از آنها در گمرک مانده، انبارداری، بلاتکلیفی، استرس، خودرو مانده در خاک، باران، آفتاب و سیمان های فله (کلینگر) در گمرک که دقیقا به نابودی این خودروها می انجامد، ۱۹۰۰ خودرو فقط در منطقه آزاد اروند که مربوط به ۱۹۰۰ خانواده حداقل ۴ نفره می باشد، اضافه کنید برنامه ریزی برای تعطیلات عید و سفرهای نوروزی و استراحت ایام نوروز و … .

حال لطفا و خواهشا فقط همین پاراگراف بالا را دو سه بار بخوانید و از دید و دل این مردم به قضیه نگاه کنید، قطعا پی خواهید برد، اکثریت این مردم تبدیل به بار منفی در جامعه شده و موجبات نارضایتی آنان از هر نظر فراهم شده است، که تاثیر بدی در جامعه خواهد گذاشت.

هنوز خیلی دیر نشده است (ماهی را هروقت از آب بگیرید تازه است)، راضی نگهداشتن مردم مظلوم و جنگ زده خوزستان دست شماست، میتوان با نگاه بحرانی به این قضیه، پیگیری جدی و اعمال دستور فوری و قاطع به ارگان های مربوطه، این موضوع را بصورت موقت یا دائم حل کرد، و موجبات رضایت این مردم صبور را فراهم آورد، قطعا این گره فقط توسط شما باز خواهد شد.

29. خوزستان خبر گفت:

🔴هزاران خودرو در گمرک منطقه آزاد اروند بلاتکلیف مانده اند!/احتمال تجمعات اعتراضی

🔹علیرغم پیگیریهای مکرر استاندار خوزستان،مدیرعامل منطقه آزاد اروند ، گمرک منطقه آزاداروند و نمایندگان مجلس که بارها اعلام کرده اند مجوز ترخیص و پلاک خودروهای در گمرک مانده را دریافت نموده اند و مشکل برطرف شده است ولی همچنان از ماه گذشته تا کنون هزاران خودرو در گمرک بلاتکلیف مانده اند و از ترخیص و پلاک شدن آنها ممانعت به عمل می آید.

🔹این موضوع کم کم می رود تا به یک معضل امنیتی و منطقه ای تبدیل شود و چنانچه سرمایه هزاران نفر به این صورت هدر و مسکوت بماند احتمال اعتراضات و تجمعاتی را در پی خواهد داشت.

30. علی گفت:

*خودروهای اروندی جدید از 5 فروردین از گمرک ترخیص می شوند*

💠مهندس الباجی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی کوتاه با عصرما در خصوص موضوع ترخیص خودرو های اروندی جدید اظهار داشت : در پی درخواست مکرر و مطالبه شهروندان ، تماس هایی با مسئولان دولت ، گمرک جمهوری اسلامی و معاون اقتصادی استاندار انجام شد و مقرر گردید از 5 فرودین 97 بدون نیاز به اسقاط پلاک ، خودروهای اروندی جدید شهروندان که در گمرک خرمشهر و آبادان معطل صدور پلاک بوده ، ترخیص گردد و این روند تا پایان اردیبهشت ادامه داشته باشد.

💠نماینده اهواز افزود : پیش از براساس مصوبه هیات دولت صدور پلاک جدید مستلزم اسقاط پلاک خودروهای قدیمی و پرداخت 10 درصد هزینه اسقاط به پلیس راهور بود که بدلیل عدم شمول این مصوبه در خصوص خودروهای اروندی این تصمیم اتخاذ گردید . زیرا طبق مصوبه هیات دولت بازه زمانی اسقاط خودروها در مناطق آزاد 15 الی 20 سال می باشد

💠الباجی همچنین پیرامون صدور مرخصی سفر همراه با پلاک ویژه اظهار داشت : این کار از بعد ظهر روز گذشته (دوشنبه 28 اسفندماه ) آغاز و تا زمان آماده شدن زیرساخت کمرگ ادامه دارد

31. کاربر مهمان گفت:

خواهشن از ماشین های اروندی کف گمرک هم مطالب بزارید مردم دارن بدبخت میشن ۳ماه ماشین خریدن همه هزینه های گمرک پرداخت شده ولی حاضر به پلاک گذاری نیستن…گمرک میگه راهور…راهور میگه گمرک!
    شبی 40 هزار تومن هم حق پارکینگ می گیرند!

32. خوزستان خبر گفت:

یک زمانی ماشینهای اروندی حداقلش عده ای دسشون می رسید بخرند! اما اینقدر وضعیت خراب شده و دلار گران! که قیمت یک خودروی اروندی صفر در حد قیمت پلاک ملی سال پیش شده!! یک تویوتا راو4 مدل 2018 پلاک اروند فول صفر 170 تومان دیدم قیمت زدن! در صورتی که قبلا نهایت 80 تومان بود! یک هیوندای توسان صفر 75 می تونستی بخری! الان 110 نرخ خورده! میشه گفت اصولا دیگه پلاک اروند هم واسه مردم سودی نداره و نرخ بالا و گران است! چرخی بزنید تو مرکز منطقه ازاد ابادان و خرمشهر هم مردم انگشت شماری پلاک منطقه ازاد دارند! پلاک ملی هم که خدا تومن شد! سانتافه ی 190 میلیونی شده 340 میلیون! اخه چرا؟!! . . دیروز تو مسیر خارج شهر سه تا تصادف دیدم هر سه تصادف پراید بودند که له شده بودن! اخه چرا باید در کشور ما حلبی اشغالی بنام پراید با تکنولوژی 35 سال پیش تولید شود ولی دم گوش کشور ما تو عراق و کویت و حتی افغانستان مردم ماشینهای روز دنیا سوار شوند؟!!!! حق من و شما پرایده؟! سمنده؟!! پژو 405 بی کیفیته ؟!! تاکی باید مردم کلاچ بگیرن دنده عوض کنند؟!!!

33. خوزستان خبر گفت:

🍀خودروهای اروندی جدید از ۵ فروردین از گمرک ترخیص می شوند

🍀کاظم الباجی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع ترخیص خودرو های اروندی جدید اظهار داشت :

🍀در پی درخواست مکرر و مطالبه شهروندان ، تماس هایی با مسئولان دولت ، گمرک جمهوری اسلامی و معاون اقتصادی استاندار انجام شد و مقرر گردید از ۵ فرودین ۹۷ بدون نیاز به اسقاط پلاک ، خودروهای اروندی جدید شهروندان که در گمرک خرمشهر و آبادان معطل صدور پلاک بوده ، ترخیص گردد و این روند تا پایان اردیبهشت ادامه داشته باشد.

🍀نماینده اهواز افزود : پیش از براساس مصوبه هیات دولت صدور پلاک جدید مستلزم اسقاط پلاک خودروهای قدیمی و پرداخت ۱۰ درصد هزینه اسقاط به پلیس راهور بود که بدلیل عدم شمول این مصوبه در خصوص خودروهای اروندی این تصمیم اتخاذ گردید . زیرا طبق مصوبه هیات دولت بازه زمانی اسقاط خودروها در مناطق آزاد 15 الی 20 سال می باشد

🍀الباجی همچنین پیرامون صدور مرخصی سفر همراه با پلاک ویژه اظهار داشت : این کار از بعد ظهر روز گذشته (دوشنبه 28 اسفندماه ) آغاز و تا زمان آماده شدن زیرساخت کمرگ ادامه دارد /خورنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *