اخبار اینستاگرام

علت پخش نشدن برنامه ۹۰

این روزها تصمیمات شبکه سه سیما از روی آنتن نرفتن برنامه نود به مدت دو هفته گرفته تا جابه‌جایی ساعت اخبارشبانگاهی در شب گذشته جنجال‌آفرین شده است اما واقعا در پشت صحنه شبکه سوم چه می‌گذرد؟

به گزارش خوزستان خبر به نقل از ایرنا، یکی از پر سر و صداترین تصمیمات مسئولان شبکه سوم سیما گرفتن آنتن برنامه نود به مدت دو هفته بود. این موضوع به شدت مخاطبان برنامه نود را عصبانی کرد. این موضوع چنان در فضای رسانه‌ای و فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت که در نهایت برنامه «حالا خورشید » با اجرای رضا رشیدپور، علی فروغی مدیر شبکه سوم سیما را به این برنامه دعوت کرد تا درباره تصمیمات اخیر او برسد. این برنامه همچنین عادل فردوسی‌پور را روی آنتن آورد و در یک تماس تلفنی دلیل پخش نشدن برنامه نود را جویا شد.

علت پخش نشدن برنامه ۹۰

**فروغی: سعی می‌کنیم نود روی آنتن برود
علی فروغی در این برنامه درباره سوابقش در حوزه مدیریت شبکه گفت : من از اواخر دهه هشتاد در تلویزیون فعالیتم را شروع کرده ام اما این مهم نیست که بگویم چه سوابقی دارم. به نظر من بهترین ملاک ارزش، عملکرد مدیر است. باید مردم ببیند و بگویند که حال و هوای شبکه سوم سیما چقدر تغییر کرده است.
وی همچنین در این گفت‌وگو تمام قد از اجرای محمد رضا گلزار در برنامه «برنده باش» دفاع کرد و افزود: این برنامه توانسته مخاطبان زیادی را جذب کند و نظرها در مورد آن بسیار مثبت است. باید قبول کرد که استفاده از مجریِ چهره به دیده شدن برنامه کمک می‌کند.
فروغی درباره پخش نشدن برنامه نود در دو هفته اخیر، گفت : لیگ برتر تعطیل بود، بازی جذاب فوتبال داشتیم و در جلسه کنداکور، شورا این تصمیم را اتخذ کرد. شبکه ورزش هم، پخش بازی همزمان داشت. بازی ایران و بولیوی هم مخاطب چندانی نداشت. با این حال به فردوسی‌پور گفتیم ساعت 12 می‌تواند نود را روی آنتن ببرد.
او درباره اینکه چه کسی به فردوسی‌پور گفته که می تواند برنامه را ساعت 12 روی آنتن ببرد، گفت: خود من شخصا با این مجری تماس نگرفتم و در کل این مدیر گروه است که باید با تهیه کننده صحبت کند. به هر حال ما در یک شبکه شبیه به یک خانواده هستیم و بحث‌های داخل خانواده نباید به بیرون درز کند.
فروغی خاطر نشان کرد که در همه دنیا مصاحبه‌ها باید با هماهنگی شبکه انجام بپذیرد و تهیه کننده نمی‌تواند خودش بدون هماهنگی با شبکه مصاحبه کند.
وی با بیان این که فردوسی‌پور کارمند رسمی صدا و سیما، گفت: در قراردادهای سازمان صدا و سیما هم نوشته شده است که مصاحبه باید با هماهنگی شبکه صورت بگیرد. رسانه باید کار حرفه‌ای خود را انجام دهد و نباید تصمیم غیر حرفه‌ای بگیریم.
مدیر شبکه سه سیما با تاکید بر اینکه از هفته بعد، نود ادامه پیدا می‌کند، افزود: عادل فردوسی پور بسیار حرفه ای است اما باید کار روی اصول جلو برود. امشب نود پخش نمی‌شود چون ما در این هفته محدودیت اربعین را داریم اما برای پخش هفته دیگر باید این مورد در جلسه کنداکتور بررسی شود. سعی خواهیم کرد بعد از بازی فینال آسیا نود روی آنتن برود.
علت پخش نشدن برنامه ۹۰
** ساعت 12 نود را روی آنتن ببر!
ساعت 9:45 دقیقه صبح روز گذشته پس از صحبت‌های مدیرشبکه سوم، عادل فردوسی پور در یک تماس تلفنی روی آنتن آمد و با تاکید براینکه صحبت‌های علی فروغی مدیر شبکه سوم سیما را کاملا شنیده است، گفت: من نزدیک به 20 سال است که در صدا و سیما کار می‌کنم و در حقیقت فرزند رسانه محسوب می‌شوم. اختلاف نظر همه جا وجود دارد و قرار نیست من و علی فروغی نظرهایمان شبیه هم باشد. من دراین بیست و چند سال همیشه چارچوب‌ها را رعایت کردم اما گویا سوتفاهمی به وجود آمده است.
مجری برنامه نود همچنین عنوان کرد : با تصمیم پخش انگلیس و اسپانیا مخالف بودم و حتی در تماس تلفنی با یکی از مسئولان خواستم تمام تلاششان را کنند تا این بازی دوستانه از شبکه ورزش پخش شود تا شاید بتوانیم نود را روی آنتن ببریم که نشد.
وی افزود: واقعا اینطور نبود که از شبکه به من گفته باشند بعد از بازی انگلیس و اسپانیا در ساعت 12 برنامه نود را روی آنتن ببر.
فرددوسی‌پور درباره با گفت‌وگویش با رسانه‌ها وحاشیه‌های آن، گفت: من فقط روز جمعه صبح بعد از اینکه شبکه رسما عنوان کرد که نود پخش نمی‌شود گفتم طبق هماهنگی‌های انجام شده ما داریم کارهایمان را انجام می‌دهیم و امیدواریم نود پخش شود.
وی افزود: جمله‌ها بسیار ساده بود و به پخش برنامه امیدوار بودیم اما تصمیم گرفته شد که نود پخش نشود. به نظرم می‌توان با همراهی کاری کرد که مردم برنامه نود را ببیند.
علت پخش نشدن برنامه ۹۰
** فردوسی پور به سوابقش لطمه می‌زند
«ناصر کریمان» مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما، گفت: صحبت‌های فردوسی پور در تماس تلفنی با برنامه «حالا خورشید» خلاف اخلاق حرفه‌ای بود.
وی با اشاره بر صحبت‌های انجام گرفته در این برنامه عنوان کرد: با روی خط آمدن فردوسی پور موضوعاتی مطرح شد که بار دیگر به حواشی پیش آمده دامن زد. موضوعاتی که خلاف گفته‌های شب قبل او و رویکرد توافق شده با گروه اجتماعی درباره این صحبت‌ها بود.
کریمیان افزود: بیان این اظهارات از زبان عادل فردوسی پور بداخلاقی حرفه‌ای بود و به سوابق ایشان لطمه زد و باعث شد حرمت خانواده صدا و سیما رعایت نشود.
علت پخش نشدن برنامه ۹۰
**برای گفتن حق، اجازه نمی‌گیرم
پس از پخش برنامه حالا خورشید خیلی از مخاطبان اعلام کردند که رشید پور برای بررسی این موضوع از مدیر شبکه کسب اجازه کرده است.
این مجری در برنامه امروز صبح هفتم آبان، عنوان کرد : شاید من نتوانستم شفاف‌سازی کنم. من برای گفتن حرف حق از کسی اجازه نگرفتم. به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم. اگر بیننده برنامه حالا خورشید بودید باید بدانید که در آن برنامه اعلام کردم که من تا ساعت دو و سه بامداد شب قبل از آن، درگیر ضبط برنامه بودم و متوجه نشدم چرا نود روی آنتن نرفته است.
وی افزود: احساس کردم تنها منبع موثق خود فروغی مدیر شبکه است به همین خاطر ساعت شش صبح با مدیر شبکه سه تماس گرفتم و پرسیدم چرا نود روی آنتن نرفته است و بعد پیشنهاد دادم که بهتر است روی آنتن و بدون موضع‌گیری این موضوع را پیگیری کنیم.
رشیدپور گفت: مدیران عزیز هستند اما برای گفتن حق نباید از هیچ کس اجازه گرفت.
علت پخش نشدن برنامه ۹۰
** تاخیر در مهم‌ترین بخش اطلاع‌رسانی کنداکتور
دیروز مدیر شبکه سه در حالی از نظم، قانون و اصول رسانه‌ای در برنامه حالاخورشید صحبت کرد چند ساعت بعد این شبکه، تاخیری بی‌سابقه را در پخش مهم‌ترین بخش اطلاع رسانی کنداکتور تجربه کرد؛ اخبار شبانگاهی ساعت 22 بعد از پخش اولین قسمت از سریال «حوالی پاییز» با ده دقیقه تاخیر به روی آنتن شبکه رفت .
گوینده خبر شبانگاهی این شبکه نیز هم خواندن خبر را با جمله‌هایی انتقادی آغاز کرد و از مخاطبان خبر شبانگاهی برای این تاخیر که آن را « اقدامی غیرحرفه‌ای و هماهنگ نشده» خواند،عذر خواهی کرد.

** مشکل سرور دلیل تاخیر پخش خبر شبانگاهی بود
مسئول روابط عمومی شبکه سه در رابطه با تاخیر در پخش اخبار شبانگاهی دیشب به خبرنگار ایرنا گفت : شب گذشته موقع کپی قسمت اول سریال روی سرور پخش، سرور دچار مشکل فنی شد و رفع مشکل سرور و رساندن سریال چند دقیقه‌‌ای طول کشید و همین امر باعث تاخیر در پخش خبر شد.
علت پخش نشدن برنامه ۹۰
** تاخیر برنامه خبر در سراسر دنیا غیر حرفه‌ای محسوب می‌شود
در این میان «سوسن آذیش» از کارشناسان رسانه و گوینده خبر درباره با اتفاقی که شب گذشته در بخش اخبار شبانگاهی شبکه سوم رخ داد به ایرنا گفت : این تاخیر در کل دنیا غیرحرفه ای محسوب می‌شود. در رسانه هرگز نباید هیچ برنامه‌ای را قربانی برنامه دیگر کرد.
وی اخبار را مهم‌ترین بخش اطلاع‌رسانی کنداکتور یک رسانه خواند و افزود: البته بارها در رسانه‌های مختلف جهان دیده شده است که به دلیل فراگیر بودن برنامه‌ای، برنامه بعدی با چند دقیقه تاخیر پخش شود اما این در مورد پخش صحبت‌های رئیس جمهوری و یا مواردی است که ارزش خبری بالایی داشته باشند.
آذیش افزود: این مورد به هیچ عنوان حرفه‌ای نیست که به خاطر پخش یک سریال، پخش خبر به تعویق بیفتد.
او با تاکید بر اینکه شبکه سوم سیما باید در یک زیرنویس از مخاطبان اخبار شبانگاهی عذر خواهی و همچنین زمان پخش اخبار را اعلام می‌کرد، افزود: باید برای مخاطبان هر برنامه‌ای در رسانه احترام و حرمت قائل شد.
وی با تاکید به این که اگر قرار است به هر دلیلی برنامه‌ای به روی آنتن نرود و یا با تاخیر پخش شود باید از مخاطبان عذر خواهی کرد در مورد انتقاد گوینده خبر شبانگاهی شبکه سه نیز گفت: اینگونه انتقاد را نپسندیدم اما گوینده خبر هیچ وقت اجازه چنین انتقادی را روی آنتن ندارد و حتما مدیران آن بخش از او خواسته‌اند تا شروع خبر را با این گفته‌ها آغاز کند.

**کار به شورای نظارت بر صدا و سیما کشیده شد
سیل انتقادهای مخاطبان و حتی عده‌ای از برنامه سازان به عملکرد اخیر شبکه سوم سیما کار را به جایی رساند که حسام الدین آشنا نایب رییس هیات نظارت بر صدا و سیما و مشاور فرهنگی رییس جمهوری نیز امروز در این باره عنوان کرد: امروز درخواست کردم مسائل اخیر شبکه سه در دستور کار شورای نظارت بر صدا و سیما قرار بگیرد.
شبکه سوم سیما این روزها به خاطر تغییر مدیریت شبکه سوم تغییرات زیادی در کنداکتورها و برنامه‌هایش داشته است که این تغییرات باعث شده عده‌ای از مخاطبان متعجب و برخی از این تصمیمات عصبانی شوند اما باید پذیرفت که شبکه سوم سیما همچنین موفق شده است مخاطبانی را هم راضی و حتی بیننده های جدیدی را به مخاطبان این شبکه اضافه کند.

علت پخش نشدن برنامه ۹۰

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها