اخبار خوزستان

استقرار 40 پلی‌کلینیک ثابت و سیار مجهز در مسیرهای تردد زائران حسینی

استقرار 40 پلی‌کلینیک ثابت و سیار مجهز در مسیرهای تردد زائران حسینی

استقرار 40 پلی‌کلینیک ثابت و سیار مجهز در مسیرهای تردد زائران حسینی

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار تسنیم در چذابه، پیرحسین کولیوند روز چهارشنبه در جریان بازدید از مرز و پایانه چذابه با بیان اینکه برای خدمت‌رسانی سریع و موثر به زائران اربعین، مجوز ورود هفت فروند بالگرد به خاک عراق دریافت شده تا هر وقت نیاز باشد وارد عمل شوند، اظهار داشت: با هماهنگی بین بخشی و برون‌مرزی همه امکانات و تجهیزات جمعیت هلال احمر برای بازگشت ایمن زائران اربعین حسینی به کشور از مرزهای شش‌گانه دوباره ساماندهی و بسیج شده است.

وی افزود: در مرز مهران که بیشترین حجم ترددهای زائران در این مرز انجام و نیاز بیشتری احساس می‌شود، یک بیمارستان سیار 64 تختخوابی تا غروب امروز (چهارشنبه) در این مرز تجهیز و را‌ه‌اندازی می‌شود و در این راستا امکانات خوبی به این منطقه مرزی گسیل شده است.

کولیوند با بیان اینکه 2 فروند هواپیما نیز به صورت بیمارستان هوایی در نظر گرفتیم که چنانچه لازم باشد بیماران و مصدومان را منتقل کنیم، افزود: 200 درمانگاه سطح یک در عراق توسط هلال احمر ایران همزمان با شکل‌گیری موج اصلی بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور فعال نگه داشه شده است.

وی در ادامه افزود: همه نیروهای این درمانگاه‌ها توسط نیروهای داوطلب و جهادی تامین شده ولی تجهیزات و داروها را جمعیت هلال احمر ایران تامین می‌کند.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هم اکنون 6 بیمارستان هلال احمر در عراق در شرایط فعال و عملیاتی قرار دارند، گفت: همزمان با بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور و ضرورت خدمت‌رسانی به هنگام به زائران، سه بیمارستان سیار با کمک نیروهای ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان نیز به این بیمارستان‌ها اضافه کردیم تا کل بیمارستان‌های هلال احمر به 9 بیمارستان برسد.

وی گفت: یک بیمارستان صحرایی مجهز نیز توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در عراق راه‌اندازی شده که ما را در ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی کمک خواهد کرد.

کولیوند با قدردانی از هماهنگی و همکاری‌های نزدیک کشور عراق به خصوص وزارت بهداشت این کشور در ارائه خدمات مطلوب درمانی و امدادی به زائران اربعین گفت: روز گذشته در نامه‌ای از وزیر بهداشت و جمعیت هلال احمر عراق به‌خاطر همکاری چندجانبه با جمعیت هلال احمر ایران تشکر کردم. برای بازگشت مطمئن و ایمن زائران اربعین حسینی به کشور از مرزهای شش‌گانه کشور، هم‌افزایی خوبی با عراق در زمینه نقل و انتقالات تجهیزات به این کشور داریم.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر40 پلی‌کلینیک ثابت و سیار مجهز در مسیرهای تردد زائران به ویژه در مسیرهای بازگشت آنان از مرزهای شش‌گانه در مدار عملیات هستند، اظهار داشت: همه بیماران و مصدومانی که در کشور عراق هستند و شرایط آنان پایدار است می‌توانیم با آمبولانس و اتوبوس هلال احمر وارد کشور کنیم.

وی در بازدید از مرز و پایانه مسافری چذابه از نزدیک در جریان روند ورود زائران به کشور و عزیمت آنان به کربلای معلا قرار گرفت.

انتهای پیام/735/ح