اخبار خوزستان

بیکاری با وجود صنایع بزرگی نفتی خوزستان زیبنده این استان نیست

بیکاری با وجود صنایع بزرگی نفتی خوزستان زیبنده این استان نیست

به گزارش خوزستان خبر به نقل از خبرنگار بازار، سید صولت مرتضوی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های حوزه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان اظهار کرد اقتصاد عدالت محور باید در سطح خوزستان توزیع شود، یادآورشد: برای اجرای این اقتصاد نیاز به فرهنگ تعاون است و خوزستان ظرفیت ها و منابع بسیار زیادی برای اشتغال و تولید دارد.

وی افزود: از ابتدای دولت سیزدهم تا انتهای بهمن ماه سال گذشته برای ۷۶۰ هزار نفر بیمه اجباری که قراداد بین کارگر و کارفرما است پرداخت شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: صنعت های بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی در این استان فراوان است و همسایه‌های بسیار خوبی در اطراف خوزستان است و زیبنده نیست که این میزان بیکار در سطح این استان باشد.

مرتضوی ادامه داد: چنانچه رشد تولید صورت گیرد افزایش بهره وری خواهیم داشت و افزایش بهره وری هم ستون فقرات اقتصاد کشور است که اگر هزینه تولید کاهش یابد قیمت تمام شده کاهش می یابد که یکی از مولفه های مهار تورم است.

وی بیان کرد: متاسفانه حمل و نقل عمومی و نظافت لازم را در اهواز نمی بینیم و شهر با صفا نیست، پاکبان ها استخدام می شوند اما اغلب در مسوولیت های اداری هستند و در شغل خود قرار ندارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اگر دانش و آموزش باشد در اشتغال موفق می‌شویم، عمده‌ترین نرخ بیکاری در تحصیلات دانشگاهی است چون مهارت لازم برای اشتغال را ندارند.