اخبار خوزستان

محصولات شرکت الکل رازی به ۲۴ کشور صادر می‌شوند

محصولات شرکت الکل رازی به ۲۴ کشور صادر می‌شوند

شهرام فرحمند در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: محصول خمیرمایه خشک فوری به ۱۷ کشور، الکل طبی، ملاس و ویناس تغلیظ‌ شده به ۶ کشور و گاز کربنیک به یک کشور صادر می‌شود.

وی افزود: اتانول ۹۶٪ تولیدی این شرکت نسبت به محصولات مشابه خارجی دارای کیفیت بالاتر، فاقد بود و ماندگاری بیشتری است.

مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی با اشاره به هدف‌گذاری تعیین‌شده از سوی مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر برای صادرات ۱۵ میلیون لیتر الکل طبی، اعلام کرد: در این راستا با به کارگیری روش‌های دانش‌بنیان و استفاده از بهبود مخمرهای تولید، در بیش از یک سال گذشته ۵ درصد به تولید این محصول افزوده‌ایم و در ماه ۱۰۰ هزار لیتر در حال تولید است. در عین حال هدف گذاری ما افزایش ۱۵ درصدی تولید الکل طبی تا پایان شهریور سال جاری است.

فرحمند خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ کمبودی در بازار برای تامین الکل مورد نیاز صنایع پایین دستی در کشور وجود ندارد و این شرکت به همه تعهدات خود در تامین نیازهای شرکت‌های داخلی و داروسازی عمل کرده است.

وی عنوان کرد: باتوجه به تعهدات ارزی، همه ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما ارائه و ثبت می شود.

مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی توضیح داد: سالانه ۳۷ میلیون لیتر الکل، ۱۲ هزار تن خمیرمایه و ۵ هزار تن گاز دی اکسید کربن در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی تولید می‌شود که تامین کننده نیاز داخلی است و همچنین بخشی از آن صادر می‌شود.