اخبار خوزستان

دانشکده تعلیم و تربیت دانشگاه آزاد خوزستان آغاز به کار می‌کند

ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان از آغاز به کار دانشکده تعلیم و تربیت این دانشگاه از ترم بهمن‌ماه خبر داد. 
دکتر علی افروس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خوشبختانه جزو دانشگاه‌هایی هستیم که موفق شده‌ایم مجوز راه‌اندازی و تاسیس دانشکده تعلیم و تربیت اسلامی را از شورای گسترش، آمایش، برنامه‌ریزی و کارآفرینی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کنیم. این دانشکده با حدود یک هزار و ۸۰۰ دانشجو در رشته‌های علوم تربیتی، مدیریت آموزشی، روانشناسی، آموزش زبان انگلیسی، تربیت دبیر تربیت بدنی و تربیت معلم علوم تجربی از ترم بهمن‌ امسال آغاز به کار خواهد کرد.
وی با اشاره به دیگر برنامه‌ها برای توسعه دانشگاه گفت: دانشکده‌های جدید ترابری و لجستیک نیز به زودی راه‌اندازی خواهند شد. بدین ترتیب رشته‌های خوبی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، از مهرماه سال آینده به دانشگاه اضافه خواهند شد.
افروس گفت: در حوزه مدارس نیز در استان خوزستان رشد قابل توجهی در جذب دانش‌آموز در مدارس سما داشته‌ایم. مدارس سما در خوزستان در سال تحصیلی فعلی، ۷ هزار و ۲۱۳ دانش آموز دارند که نسبت به سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، ۳۶ درصد و نسبت به سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، ۱۵ درصد رشد داشته است. از مهرماه سال آینده نیز تلاش می‌شود ۶ مدرسه جدید سما راه‌اندازی شود.
انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – استان ها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها