اخبار خوزستان

استاندار خوزستان: ساماندهی مبادی ورودی اهواز باید متناسب با فرهنگ مردم این شهر باشد

استاندار خوزستان بر ساماندهی مبادی ورودی شهر اهواز تاکید کرد و گفت: ساماندهی تمامی مبادی ورودی باید برگرفته از فرهنگ مردمان این منطقه باشد.
علی اکبر حسینی محراب چهارشنبه ۲ اسفندماه در نشست قرارگاه عمران و توسعه اهواز بیان کرد: خوزستان سرشار از قومیت های متنوع و دارای تاریخ کهن است و این موضوع باید در معماری شهری دیده شود.
وی افزود: باید نماد دفاع مقدس و جهاد عشایر عرب و بختیاری در المان های ورودی شهر اهواز لحاظ شود تا مردم دیگر استان ها با تاریخ استان آشنا شوند.
استاندار خوزستان گفت: لازم است که ورودی های هر شهر متناسب با معماری شهری و فرهنگ غنی همان شهر طراحی شود لذا تمامی دستگاه های مرتبط علاوه بر تبلیغات خود در ورودی شهرها، باید به این موضوع توجه کنند.
وی افزود: احداث فضای سبز و محل هایی برای استراحت زوار و کاروان‌های راهیان نور در مبادی ورودی شهرها ضروری است چرا که این موضوع به زیبایی شهر نیز کمک‌ می‌کند.
حسینی محراب گفت: معمولا مبادی ورودی، نماد هر شهر هستند لذا باید تمامی امکانات لازم از جمله مسجد، پارک و مهمانسرا در ورودی های اهواز ایجاد شود تا محلی برای توقف مسافران باشد.
وی افزود: مجتمع های بین راهی باید توسط مردم و بخش خصوصی راه اندازی و اداره شوند تا ماندگاری بیشتری داشته باشند.
استاندار خوزستان در ادامه در خصوص شرایط بازار منطقه شیبان و انتقال آنها به محلی دیگر گفت: برای انتقال این افراد که از این طریق امرار و معاش می کنند باید از نظرات بزرگان این منطقه استفاده شود.
وی در خصوص روشنایی معابر شهر اهواز نیز گفت: روشنایی برخی از معابر سطح شهر از شرایط خوبی برخوردار نیستند لذا باید تا یک‌ هفته آینده این مشکل برطرف و شرایط تردد برای مردم آسان تر شود.
شهر اهواز دارای پنج محور ورودی از سمت خرمشهر، اندیمشک، حمیدیه، شیبان و ماهشهر است.

 

استاندار – پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها