اخبار خوزستان

امتحانات نهایی در فضای آرام و مطمئن برگزار خواهد شد

ایسنا/خوزستان سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: امتحانات نهایی در فضایی آرام و مطمئن برگزار خواهد شد و امیدواریم با نتایج خوب در امتحانات نهایی، ارتقای کیفیت نمرات دانش‌آموزان خوزستانی را داشته باشیم.
عبدالله حبیبی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز فصل امتحانات اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال برای اولین بار امتحانات دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت نهایی برگزار می‌شود، این امتحانات بسیار دارای اهمیت هستند.
وی با اشاره به شرکت ۱۴۰ هزار نفر در امتحانات نهایی در خوزستان افزود: امتحانات نهایی برای دانش‌آموزان سوابق تحصیلی ایجاد می‌کند و بخشی از قبولی کنکور به این امتحانات مربوط می‌شود، بنابراین دانش‌آموزان باید توجه کنند که مطالعه کتاب درسی مهم است، زیرا سوالات مفهومی و از کتاب طرح خواهند شد.
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص اندیشیدن تمهیدات لازم برای برگزاری امتحانات نهایی گفت: محل‌های برگزاری امتحانات از نظر وضعیت سرمایشی، نور و دوربین‌ها بررسی شده‌اند و خانواده‌ها و دانش‌آموزان مطئمن باشند امتحانات در فضای سالم و مطمئن برگزار خواهد شد و برگه‌ها نیز با دقت و به صورت الکترونیکی تصحیح خواهند شد.
حبیبی با اشاره به آمادگی ۱۰۰۰ حوزه برای برگزاری امتحانات نهایی در خوزستان بیان کرد: امیدواریم این امتحانات موجب شوند دانش‌آموزان خوزستانی حائز رتبه‌های عالی در دانشگاه‌های خوب کشور شوند.
وی عنوان کرد: توصیه می‌شود دانش‌آموزان با استفاده از ظرفیت مشاوران مدارس، ساعات مطالعه و خوابشان را تنظیم کنند و راس ساعت در آموزشگاه‌ها حضور داشته باشند زیرا با توجه به حساسیت‌های برگزاری این امتحانات، بعد از ساعت مقرر در آموزشگاه‌ها بسته می‌شود و اجازه ورود به حوزه امتحانی داده نمی‌شود.
وی عنوان کرد: با ابزار و وسایلی که در اختیار داریم وسایل الکترونیکی را رصد می‌کنیم بنابراین دانش‌آموزان از آوردن هر گونه وسایل الکترونیک همراه خود خودداری کنند.
حبیبی بیان کرد: امتحانات نهایی در فضایی آرام و مطمئن برگزار خواهد شد و امیدواریم با نتایج خوب در امتحانات نهایی، ارتقای کیفیت نمرات دانش‌آموزان خوزستانی را داشته باشیم.
انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – استان ها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها