اخبار خوزستان

مهار آتش‌ در منطقه حفاظت‌شده «کرایی»

ایسنا/خوزستان با حضور نیروهای محیط زیست و همکاری نیروهای آتش‌نشانی و منابع طبیعی، آتش‌سوزی در منطقه حفاظت‌شده «کرایی» شوشتر مهار شد.
مهدی زمانپور رییس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با وقوع آتش‌سوزی در منطقه شوگردی روستای کرایی علیا در منطقه حفاظت‌شده «کرایی» در نزدیکی پاسگاه کرایی، حدود ۳۰ هکتار از اراضی منطقه طعمه حریق شد که با حضور به موقع ماموران یگان حفاظت محیط زیست منطقه از گسترش آتش‌سوزی جلوگیری شد.
وی افزود: نیروهای آتش‌نشانی و منابع طبیعی شوشتر و مسجدسلیمان در مهار این حریق همکاری داشتند.
زمانپور گفت: گرم شدن هوا و خشک شدن مراتع، سهل‌انگاری انسانی، آتش زدن پسماندهای کشاورزی و عوامل محیطی از علت‌های بروز حوادث آتش‌سوزی در مناطق است و در این شرایط با اطلاع‌رسانی جوامع محلی و ارائه آموزش‌های لازم، می‌توان از این حوادث جلوگیری کرد.
وی بیان کرد: مناطق حفاظت‌شده، ارزش‌های طبیعی هستند و باید با حمایت و آگاهی جوامع محلی در کنار نیروهای حفاظت محیط زیست، در حفظ ، توسعه و گسترش آن‌ها کوشا باشیم.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: آتش زدن باقیمانده محصولات در اراضی کشاورزی بر اساس ماده ۲۰ قانون هوای پاک، خلاف قانون است و مرتکبان به جزای نقدی و حبس محکوم خواهند شد.
انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – استان ها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها