اخبار خوزستان

رعد و برق ، مزارع کشاورزی در لالی را به آتش کشید

به گزارش خوزستان خبر به نقل از رکنا، دیروز صبح بخشی از مزارع برداشت نشده شهرستان لالی دچار آتش سوزی شدند که به دلیل نبود راه دسترسی مناسب توسط مردم و کشاورزان کنترل شد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لالی اعلام کرد :‌ این حادثه به دلیل رعد و برق هایی که صبح امروز رخ داد موجب آتش سوزی در مزارع کشاورزی شده است.محمد دالوند عنوان کرد :‌ در این آتش سوزی که در منطقه چلی ورزد رخ داد با توجه به این که حادثه در زمین های کشاورزی و خارج از محدوده منابع طبیعی  بوده حجم آتش سوزی برآورد نشده است.

 تلاش مرزبانان برای مهار آتش سوزی ناشی از رعد و برق

سرپرست هنگ مرزی ثلاث باباجانی از تلاش مرزبانان برای مهار آتش سوزی و جلوگیری از خسارت به اراضی جنگلی و پاسگاه های مرزی که بر اثر رعد و برق در حوزه پاسگاه مرزی “چفته” به وقوع پیوسته بود خبر داد.

،سرهنگ “صادق حیدری” سرپرست هنگ مرزی ثلاث باباجانی در تشریح این خبر،گفت: در لحظات نخست وقوع آتش سوزی بر اثر رعد و برق بلافاصله مرزبانان غیور گروهان مرزی “ازگله” به همراه کارکنان پاسگاه مرزی “چفته” قبل از گسترده شدن و رسیدن آتش به مزارع مرزنشینان و پاسگاه مرزی چفته موفق به مهار آتش شدند.

وی با بیان اینکه مرزبانان بار دیگر در مأموریتی سخت از امنیت اقتصادی و مزارع مرزنشینان دفاع کردند، تأکید کرد: مرزبانان نشان دادند در راه حفاظت از جان و مال و ناموس هم وطنان و مرزنشینان عزیز از هیچ کوششی فروگزار نیستند.

سرپرست هنگ مرزی ثلاث باباجانی اظهار کرد: بحمدالله با هوشیاری و شجاعت مرزبانان آتش در همان لحظات اولیه مهار و از ایجاد هرگونه خسارت به مرزنشنیان جلوگیری شد.

 

رکنا – اخبار حوادث، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها