اخبار ورزشی خوزستان

انتقاد ملی‌پوش سابق موی‌تای از وضعیت این رشته در کشور

ایسنا/خوزستان ملی پوش سابق موی تای می گوید: معضلی بزرگ در این رشته سر باز کرده است.
آرشام کمالی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: ورزش مهیج و کهن موی تای با پیشینه درخشان در ایران و افتخار آفرینی های بسیار زیاد در سطح جهان و آسیا طی چند سال اخیر مرتب بین فدراسیون‌های مختلف در حال رفت و آمد بوده و ساختار مستقلی نداشته تا این که چندی پیش با همت و پیگیری های همه جانبه جامعه موی تای به استقلال رسید اما تازه مشکل و معضلی بزرگ تر سر باز کرد.
او بیان کرد: طی دو سال اخیر شخصی که خود را با حمایت و پشتیبانی مسئولان سازمان جهانی ایفما، نماینده مادام العمر موی تای در ایران می‌داند، مشکلات عدیده‌ای مانند برگزاری خودسرانه مجمع انتخاباتی، استفاده از واژه فدراسیون موی تای، تمکین نکردن از وزارت ورزش در تصمیم گیری وزارت، تخریب جایگاه وزارت، فدراسیون و انجمن موی تای، اعزام‌های خودسرانه و میلیاردی و بدون مجوز وزارت ورزش و …، در ورزش ایران به وجود آورد.
ملی پوش سابق موی تای گفت: طی دو سال گذشته جمع کثیری از جامعه موی تای با تمکین از نظر وزیر محترم وقت زیر نظر فدراسیون ورزش‌های رزمی به ورزش موی تای پرداختند که طی همین دو سال با کارشکنی و سنگ اندازی همان عزیزان مواجه بودند و همان افراد که اکنون با حکم وزیر ورزش به مسئولیت رسیده‌اند، جلوی ورود ورزشکاران، مربیان و داورانی که طی دو سال گذشته در چارچوب وزارت ورزش و جوانان زیر مجموعه انجمن موی تای فعالیت کرده اند را گرفته و حذف می‌کنند.
او افزود: چند سوال از وزیر محترم ورزش دارم؛ آیا کشور ما توان گفت و گو و دیپلماسی بین المللی با آی او سی را در خصوص فشارهای دبیرکل ایفما برای ابلاغ مادام العمر و تحمیل یک شخص با رزومه مشخص در ادوار گذشته را ندارد؟ آیا وزارت ورزش عملکرد خلاف جریان وزارت ورزش از سوی این دوستان را در دو سال گذشته ندیده بود؟ آیا دوستان وزارت نباید برای این مهم تصمیمی اتخاذ می‌کردند که جامعه ولی نعمتان که ورزشکاران و مربیان و داوران هستند آسیب نبیند؟ آیا بهتر نبود ابتدا اشخاص تایید صلاحیت می‌گرفتند و در یک انتخابات پاک تکلیف این موضوع مشخص می‌شد؟
پیشکسوت موی تای خوزستان عنوان کرد: قریب به بیش از ۱۰۰ هزار نفر ورزشکار، مربی و داور آواره شده‌اند و جامعه موی تای بازهم به اقلیت سرمایه داران بازگشت، البته این بار با کلی کینه و غرض ورزی بیشتر. در استان‌ها هم به تبعِ تصمیم عجولانه و غیر کارشناسی وزارت، مدیران کل بدون آنکه علت جا به جا شدن نمایندگان زحمتکش استان‌شان را جویا شوند، بدون مراسم تودیع و معارفه برای نفرات جدید حکم زده‌اند که این خود جای بسی تعجب و تامل دارد. آقایان مدیرکل تحقیق می‌کردید که هزینه های انجمن موی تای طی دو سال گذشته از جیب کسی صرف شده که ماحصل آن ۹ مدال قهرمانی کشور و دو مدال قهرمانی جهان شده است و بعد این گونه حکم می‌زدید. مگر می‌شود یک شبه تمام نمایندگان موی تای در استان‌ها با آن رزومه درخشان بی کفایت باشند و جا به جا شوند؟ مگر آنکه لجاجت و سو مدیریت پشت ماجرا باشد.
او گفت: آقای وزیر اکنون چه برنامه‌ای برای این همه ورزشکار، مربی و داور کنار گذاشته شده دارید؟ همان کسانی که تنها جرم‌شان پیروی و تمکین از تصمیم وزارت ورزش بوده است. شما با توجه به این تصمیم عجولانه خود مسئول این عدم مدیریت و تخریب شاکله موی تای هستید و ورزشکاران نباید قربانی اختلاف سلیقه مدیریتی شوند.
انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – استان ها > خوزستان

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها