نمایش 1–12 از 138 نتیجه

تصویر با کیفیت از پل سفید اهواز

تومان500,000
آنها که در رودخانه قایق سواری کرده اند، می دانند بیشترین حالت پایداری قایق، نه در سکون، بلکه در هنگام

عکس اولی عاشورای قبل از انقلاب شوشتر

 شوشتر قدیم عکس اولی عاشورای قبل از انقلاب شوشتر

سال 1327، هفتاد سال پیش، صحرای بلبل شوشتر

 شوشتر قدیم عکس مربوط به سال 1327، هفتاد سال پیش، صحرای بلبل شوشتر.از راست به چپ، حسن غلامشاه (شادفر )،یدالله

معرفی پل های کارون به صورت تصویری | فیلم

در این فیلم شما می توانید پل های کارون را از نمای بالا و در ارتفاع زیبا و خیل زیبا مشاهده

کارون سال 1350 | اهواز قدیم

کارون سال 1350

اينجا كنار دريا نيست، اين كشتي ها در كنار اسكله دريايي پهلو نگرفته اند، اينجا همان كارون است، كاروني كه امروز در حال تكه تكه كردنش هستيم، اين همان كارون امروز است كه قايق هاي كوچك هم به سختي از ان عبور ميكنند، نمي دانم چرا با اين همه پيشرفت علم و تكنولوژي هر روز شاهد نابودي بخشي از محيط زيست هستيم، اموزش و فرهنگسازي به اجبار باعث اباداني نميشود، مردم بايد اهميت محيط زيست را با تمام وجود درك كنند، بايد باور كنند اين منابع در حال نابودي هستند و امكان تجديد كردنش تقريبا غير ممكن است. اگر اندكي تفكر كنيم خودمان حافظ منابع مان مي شويم.در ايران فقط يك چهارم ميزان بارش استفاده ميشود و بسياري از اين بارش هدر مي رود، سيستم هاي لوله انتقال اب قديمي هستند و بيش از ٣٥ درصد اب هدر مي رود، مديريت اب بسيار ضعيف است، در بخش كشاورزي به دليل مديريت ضعيف و كشاورزي سنتي ميزان زيادي اب هدر ميرود ( بيش از ٩٠ درصد اب در بخش كشاورزي استفاده مي شود، حدود ١٧ به اشتغال در كشاورزي مشغول هستند و توليد ناخالص كشاورزي حدود ١١ درصد است). خودتان قضاوت كنيد با اندكي تفكر در خواهيم يافت كه ما به مديريت نياز داريم تا بحران اب را كنترل كنيم. تمام شهرهاي ايران شهر ماست و محيط زيست تمام نقاط ايران محيط زيست ما مي باشد. امروز كارون در خطر مرگ است لطفا در نجات جان كارون كوشا باشيد. عكس مربوط به سال ٥٠ رودخانه كارون

عروسی منداییان خرمشهر قدیم در سال 1940

 عروسی منداییان خرمشهر در دهه ۱۹۴۰ میلادی ..جمعیت منداییان این شهر به هزاران نفر می رسید ولی هم اکنون تنها یک خانواده مندایی در این شهر زندگی می کند..بسیاری از  منداییانساکن استان بدلیل محدودیتهایی که به اشکال مختلف برایشان ایجاد شده دست به مهاجرت از شهر و دیارشان زده اند.

عکس از جمعیت منداییان استوکهولم

چگونه تو را فراموش کنم | دیوار دلنوشته اهواز

چگونه تو را فراموش كنم؟ اگر تو را فراموش كنم بايد سال هايي را كه نيز با تو بوده ام فراموش كنم دريا را فراموش كنم و كافه هاي غروب را باران را اسب ها و جاده ها را بايد دنيا را زندگي را و خودم را نيز فراموش كنم تو با همه چيز، درآميخته اي!

بانوان قیماقی (سرشیر فروش) اهواز دهه سی نزدیک پل سفید

بانوان قیماقی (سرشیر فروش) که قبل از طلوع آفتاب، پیاده به همه محله‌های شهر سر میزدند . اهواز دهه سی نزدیک پل سفید